Polska

"Nigdy nie doradzałam opozycji, będę bronić dobrego imienia". Sulik grozi sądem

Polska

Iwona Sulik nie jest już rzeczniczką rządu
PAPIwona Sulik w czwartek podała się do dymisji

- Wypowiedzi sugerujące, że doradzałam opozycji w kwestiach politycznych, naruszają moje dobre imię - oświadczyła w piątek była już rzecznik rządu Iwona Sulik. Zapowiedziała, że w związku z tym podejmie "wszelkie możliwe działania, z drogą prawną włącznie".

"Wszelkie twierdzenia, z których wynika lub może wynikać, że przyjmowałam zlecenia od polityków opozycji na szkolenia medialne w czasie współpracy z Ewą Kopacz, nie mają żadnego potwierdzenia w faktach. Podczas rozmów z posłami opozycji, poza spotkaniem z posłem (Przemysławem) Wiplerem w 2013 roku, nie wyrażałam nawet swojej opinii na temat ich przygotowania medialnego" - napisała Sulik w oświadczeniu.

Zapewniła, że nigdy nie doradzała opozycji w kwestiach politycznych. "Wypowiedzi, które sugerują, że było inaczej, naruszają moje dobre imię. W obronie mojego dobrego imienia podejmę wszelkie możliwe działania, z drogą prawną włącznie" - zapowiedziała Sulik.

Podkreśliła, że współpraca z Ewą Kopacz dawała jej "pełną satysfakcję zawodową". "Była też i zawsze będzie dla mnie ogromnym wyróżnieniem" - oświadczyła Sulik.

Dymisje

Z funkcji rzecznika rządu Sulik zrezygnowała w czwartek, tego samego dnia premier Kopacz przyjęła jej dymisję. Sprawa miała związek z publikacją dziennika "Fakt", który napisał, że Sulik w 2014 r., pracując u Ewy Kopacz, która była wówczas marszałkiem Sejmu, prowadziła szkolenia z występów medialnych dla opozycji; jednym z posłów, których miała szkolić Sulik, był Przemysław Wipler. Poseł Wipler potwierdził w czwartek, że współpracował z Sulik. Mówił, że współpracowała ona z Adamem Piechowiczem (również ówczesnym współpracownikiem Kopacz), z pomocy którego korzystało stowarzyszenie Wiplera - Republikanie - przy budowie strategii komunikacyjnej. Wipler poinformował, że przy okazji współpracy z Piechowiczem miał również okazję pracować z Sulik. Piechowicz, który ostatnio był szefem doradców szefowej rządu, również złożył dymisję, którą Kopacz przyjęła.

Sulik powiedziała w czwartek, że złożyła dymisję, bo "nie chce stawiać premier w trudnej sytuacji". Zapewniła, że jest to wyłącznie jej decyzja. Mówiła, że nigdy nie doradzała posłom opozycji.

Kopacz: nie zgadzam się z tą dodatkową aktywnością

Premier Kopacz powiedziała w czwartek, że nie wiedziała nic o "dodatkowej aktywności" Sulik, gdy współpracowały w Sejmie; uznała taką aktywność za niedopuszczalną. - Stąd moja decyzja i przyjęcie dymisji pana Piechowicza, w pierwszej kolejności, i pani rzecznik - powiedziała Kopacz wówczas dziennikarzom. - Nie zgadzam się z tą dodatkową aktywnością, więc w związku z tym podpisałam dymisję - dodała.

Obok Sulik i Piechowicza do dymisji podała się również dotychczasowa szefowa gabinetu premier Kopacz, Jolanta Gruszka.

Fala dymisji w otoczeniu Kopacz
Fala dymisji w otoczeniu Kopacz tvn24

Autor: db / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości