TVN24 | Polska

Nieporaz. Pożar w wytwórni filmowej. W akcji 100 strażaków

TVN24 | Polska

Aktualizacja:
Autor:
est,
asty/popi,
adso
Źródło:
Kontakt 24, tvn24.pl
W miejscowości Nieporaz we wtorek wieczorem wybuchł pożar kompleksu filmowego
W miejscowości Nieporaz we wtorek wieczorem wybuchł pożar kompleksu filmowegokontakt24
wideo 2/4
kontakt24W miejscowości Nieporaz we wtorek wieczorem wybuchł pożar kompleksu filmowego

W miejscowości Nieporaz w województwie małopolskim wybuchł pożar kompleksu filmowego. Płonęła jedna z "kopuł" należąca do wytwórni filmowej. Przed północą Straż Pożarna poinformowała, że pożar udało się opanować. Z obiektu ewakuowano 75 osób.

Zgłoszenie o pożarze na terenie Alvernia Studios w Nieporazie wpłynęło do służb o godzinie 20:22. - Pali się jedna z kopuł należąca do kompleksu, w którym znajdują się studia nagraniowe, na wysokości węzła Rudno trasy A4 - poinformował starszy kapitan Piotr Bębenek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chrzanowie.

Pożar w wytwórni filmowejKacper Ropka

O godzinie 23:30 Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że pożar studia filmowego został opanowany. "Trwa dogaszanie. Na miejscu pracuje 100 strażaków i 24 samochody" – przekazano na Twitterze.

Jedna osoba poszkodowana, 75 ewakuowanych

Jak przekazał na antenie TVN24, ogień pojawił się w studiu telewizyjnym. - Z informacji, które posiadam na tę chwilę wynika, że zapaliła się scenografia. Z budynku ewakuowało się 75 osób - powiedział.

Dodał, że na ten moment poszkodowana została jedna osoba, która prawdopodobnie została lekko podtruta produktami spalania. - Na szczęście jej życiu nic nie zagraża - zapewnił strażak.

Płonie jedna z kopuł studia nagraniowego w NieporazieGoogle Maps

Rzecznik wyjaśnił, że sytuacja jest rozwojowa. - Jest za wcześnie, aby wskazywać na przyczynę tego pożaru. W dalszym ciągu prowadzimy działania - podkreślił.

Autor:est, asty/popi, adso

Źródło: Kontakt 24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Kacper Ropka

Pozostałe wiadomości