Polska

Niepewny los wiceministra Królikowskiego. "Przekroczył granicę zaangażowania ideowego"

Polska

Były minister sprawierdliwości Marek Biernacki krytykuje swojego następcę, Cezarego Grabarczyka.
tvn24Michał Królikowski jest wiceministrem w resorcie sprawiedliwości

"Zbytnie zaangażowanie ideowe" zarzuca wiceministrowi sprawiedliwości Michałowi Królikowskiemu jego nowy szef Cezary Grabarczyk. Swego następcę krytykuje Marek Biernacki, który miał powiedzieć, że Grabarczyk "za bardzo zajmuje się personaliami, a za mało pracą".

Konserwatywny światopogląd Michała Królikowskiego, a także jego bliskie związki z Kościołem (m.in. opublikował książkowy wywiad z abp. Henrykiem Hoserem, jest oblatem benedyktyńskim, czyli świeckim zakonnikiem) przyjmowane są z rezerwą przez część polityków Platformy Obywatelskiej.

Będzie spotkanie

Czy Królikowski pożegna się z pracą w resorcie? - Będę rozmawiał z wiceministrem Królikowskim. Przekroczył granicę zaangażowania ideowego - stwierdził we wtorek Cezary Grabarczyk. - Nie odnoszę się do kwestii związków Michała Królikowskiego z Kościołem - zapewnił. - Tylko wydaje mi się, że w pewnym zakresie decyzje, które podejmował, były motywowane nieco inaczej, niż ja to ujmuję - dodał w TOK FM.

Wiceminister jest obecnie służbowo za granicą. Portal tvn24.pl dowiedział się, że do rozmowy może dojść już w środę i niewykluczone, że wiceminister sam zrezygnuje. - Królikowski i tak zamierzał odejść po dymisji Marka Biernackiego - mówi nam jeden z jego współpracowników.

Biernacki: za bardzo zajmuje się personaliami

- A ten za bardzo zajmuje się personaliami, a za mało pracą w resorcie - miał skomentować personalne sprzeczki w resorcie Marek Biernacki. Były minister sprawiedliwości już wcześniej chwalił kompetencje wiceministra Królikowskiego.

Autor: bieru//rzw / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Michał Józefaciuk/Senat Rzeczypospolitej Polskiej, CC-BY-SA-3.0-pl

Pozostałe wiadomości