Niepełnosprawna z polityczną przeszłością. "Startowała ze wspólnej listy PO-PiS"

Sztabowcy "demaskują" zadających prezydentowi niewygodne pytania
Sztabowcy "demaskują" zadających prezydentowi niewygodne pytania
tvn24
tvn24Kobieta rozmawiała w środę z prezydentem Komorowskim

Niepełnosprawna kobieta, która rozmawiała z prezydentem Bronisławem Komorowskim w środę na warszawskim Powiślu startowała w 2002 roku ze wspólnych list PO-PiS do sejmiku województwa zachodniopomorskiego. Potwierdził to w rozmowie z tvn24.pl poseł Jakub Rutnicki z PO.

W środę Bronisław Komorowski wybrał się na spotkanie z mieszkańcami stolicy. W okolicach Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego spotkał niepełnoprawną panią Bogusię. - Pięć lat pana ścigałam, aż wreszcie dogoniłam - powiedziała. Kobieta pytała prezydenta o ulgi dla osób niepełnosprawnych i mówiła o swoich problemach. Komorowski zaprosił ją na rozmowę do Pałacu Prezydenckiego.

"Pięć lat pana ścigałam, aż wreszcie dogoniłam". Komorowski zasypany gradem pytań
"Pięć lat pana ścigałam, aż wreszcie dogoniłam". Komorowski zasypany gradem pytańtvn24

Podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie szef sztabu prezydenta Komorowskiego Robert Tyszkiewicz i poseł PO Jakub Rutnicki poinformowali, że pani Bogusia była w 2007 r. na konwencji wyborczej PiS w Szczecinie. Na dowód pokazali zdjęcie, na którym ściska rękę prezesowi PiS.

- Spotkała się z Jarosławem Kaczyńskim i Joachimem Brudzińskim i pewnie też mówiła o swoich problemach. (...) Pani Bogusia od 2007 r. mówiła z działaczami PiS o swoich problemach, te problemy absolutnie nie zostały rozwiązane. Jak w takim razie będzie działała "Dudapomoc"? - pytał Rutnicki.

Na konferencji pokazano zdjęcie, na którym pani Bogusława ma ściskać rękę prezesa PiStvn24

Zdjęcie pochodziło ze strony posła PiS Joachima Brudzińskiego. W odpowiedzi napisał on na Twitterze, że kobieta startowała w 2002 roku z list PO do sejmiku województwa zachodniopomorskiego.

W spisie Państwowej Komisji Wyborczej figuruje nie Bogusława, jak informowały media, ale Bogumiła Dawidowicz. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z Jakubem Rutnickim, który poinformował, że według jego informacji chodzi o tę samą osobę.

Startowała ona jednak nie jako kandydatka PO, ale jako kandydatka koalicyjnego Komitetu Wyborczego Platforma Obywatelska - Prawo i Sprawiedliwość (PO-PiS). - Poseł Brudziński mówiąc, że startowała ona z list PO, mija się z prawdą. Zapomniał, że były wtedy wspólne listy PO-PiS - powiedział Rutnicki.

Na wpis posła Brudzińskiego zareagował także Sławomir Nitras, który twierdzi, że była ona kandydatką PiS. Z kolei poseł PiS pisze, że rekomendował ją ówczesny szef PO w Szczecinie Piotr Lewandowski.

Sztab PBK "inwigiluje" obywateli a nie wie,że niepełnosprawna Pani Bogusława w 2002r była kandydatką PO do Sejmiku Zachodniopomorskiego?— Joachim Brudziński (@jbrudzinski) May 14, 2015

@SlawomirNitras Sławku proszę chociaż Ty nie kłam. Panią Bogumiłe na listę zarekomendował szef PO w Szczecinie Piotr Lewandowski.— Joachim Brudziński (@jbrudzinski) May 14, 2015

W spisie Państwowej Komisji Wyborczej Bogumiła Dawidowicz figuruje jako kandydatka do sejmiku województwa zachodniopomorskiego w okręgu nr 1, lista nr 12, miejsce nr 16. Kobieta nie została wybrana na radną, zdobyła 5,5 proc. głosów i zajęła piąte miejsce.

[object Object]
Całe wystąpienie kandydata na prezydenta Andrzeja Dudy z 7 lutego 2015 rokutvn24
wideo 2/35

Autor: kło/ja / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości