Polska

Jest termin kolejnej części kongresu PiS. Kaczyński ogłosił go władzom regionów

Polska

[object Object]
W lipcu 2016 odbył się V kongres PiS (video: 2.07.2016)tvn24
wideo 2/2

Według nieoficjalnych informacji, jakie Polska Agencja Prasowa uzyskała od polityków PiS, Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek, na spotkaniu z władzami regionów partii, że kolejna część kongresu Prawa i Sprawiedliwości zostanie zorganizowana 1 lipca.

Pierwsza część kongresu odbyła się na początku lipca ubiegłego roku. Jarosław Kaczyński został wówczas ponownie wybrany na prezesa partii. Przekonywał też, że PiS jest ośrodkiem racjonalnego myślenia o Polsce i Europie.

Podczas wystąpienia, które otwierało V kongres PiS w Warszawie, Kaczyński omówił drogę PiS od przegranych wyborów parlamentarnych w 2011 roku i rozłamu w partii do zwycięstwa w 2015 roku w wyborach prezydenckich i parlamentarnych. Nakreślił wówczas cele swego obozu politycznego.

- PiS dziś jest ośrodkiem nie tylko rozsądnego, racjonalnego myślenia o Polsce, jest także ośrodkiem rozsądnego i racjonalnego myślenia o Europie i musimy o tym wiedzieć i nie powinniśmy mieć kompleksów - oświadczył wówczas prezes Prawa i Sprawiedliwości.

"Muszą być błędy, tego nie da się uniknąć"

Oceniając obecną sytuację, Jarosław Kaczyński stwierdził: - Idziemy we właściwym kierunku, ale kolumna nam się rozciągnęła, jest czołówka, ale (...) są też tabory.

Jako obszary, które wymagają dalszych zmian, wskazał między innymi służbę zdrowia, system podatkowy oraz służbę dyplomatyczną. Zaznaczył też, że obecnie w Polsce podejmowanych jest bardzo dużo decyzji personalnych i wobec tego "muszą być popełniane błędy, tego się nie da uniknąć". Według niego nie ma w tym nic złego, pod warunkiem, że błędy te - jak mówił - "będą weryfikowane i naprawiane".

Jarosław Kaczyński w czasie swojego wystąpienia ocenił, że PiS ma pełne szanse na kolejne zwycięskie wybory, ale pod dwoma warunkami: pierwszy z nich to dotrzymanie zobowiązań, a drugi, że rządy Prawa i Sprawiedliwości będą przeciwieństwem rządów PO i PSL.

Autor: mw//now / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości