TVN24 | Polska

Cztery ofiary po zderzeniu busa z tirem. 37-latek zmarł w szpitalu

TVN24 | Polska

Autor:
akw
Źródło:
PAP
Śmiertelny wypadek w okolicach miejscowości NiemgłowyTVN24
wideo 2/2
TVN24Śmiertelny wypadek w okolicach miejscowości Niemgłowy

Tragiczny wypadek pod Rawą Mazowiecką w województwie łódzkim. W wyniku zderzenia busa z samochodem ciężarowym na miejscu zginęły trzy osoby, a dwie kolejne trafiły do szpitala. W czwartek zmarła jedna z nich. Tym samym bilans ofiar wzrósł do czterech.

Do wypadku doszło w środę po godzinie 14 na drodze wojewódzkiej 707 w okolicach miejscowości Niemgłowy w gminie Cielądz w powiecie rawskim, na południowy wschód od Rawy Mazowieckiej. Z nieustalonych jeszcze przyczyn na skrzyżowaniu z inną lokalną trasą doszło do zderzenia busa z tirem z naczepą. W wypadku trzy osoby zginęły na miejscu. Dwie kolejne osoby, jeden z pasażerów auta dostawczego i kierowca ciężarówki, zostały ranne.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Zmarł ranny mężczyzna

- Nie udało się uratować życia czwartego mężczyzny podróżującego w środę busem, który zderzył się z ciężarówką w powiecie rawskim (woj. łódzkie). W szpitalu zmarł ciężko ranny 37-letni obywatel Ukrainy - przekazał w czwartek rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

"Bilans zdarzenia jest tragiczny - zginęli 4 mężczyźni w wieku od 37 do 39 lat, dwaj z nich to Polacy, a dwaj obywatele Ukrainy. 22-letni mężczyzna kierujący tirem przebywa w szpitalu. W chwili wypadku był trzeźwy" - relacjonował rzecznik.

Prawdopodobnie wymuszenie pierwszeństwa

Prokurator podał już wstępne ustalenia dotyczące tragedii w powiecie rawskim. "Prawdopodobną przyczyną wypadku mogło być wymuszenie pierwszeństwa przejazdu, przez kierującego busem, który jechał drogą podporządkowaną" - przekazał. "Wyciągnięcie jednoznacznych wniosków w tym zakresie możliwe będzie po uzyskaniu opinii biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków, której opracowanie poprzedzone będzie oceną stanu technicznego pojazdów" - dodał Kopania. Śledztwo prowadzi prokuratura w Rawie Mazowieckiej.

Tragiczny wypadek na drodze wojewódzkiej 707 w okolicach miejscowości NiemgłowyTVN24

>> Więcej wiadomości z województwa łódzkiego w tvn24.pl

Autor:akw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24