Nie żyje Tadeusz Mosz


Nie żyje Tadeusz Mosz, dziennikarz ekonomiczny, pasjonat problematyki gospodarczej i rynków kapitałowych. Zmarł w wieku 60 lat.

Dziennikarz zmarł we wtorek wieczorem z powodu choroby nowotworowej.

"Cześć, jak się mosz?" Dziennikarze wspominają kolegę

- Witał się słowami: "cześć, jak się mosz?". I zawsze mówiłem: "dobrze". A dziś mam się źle, Tadziu. Wszyscy się mamy źle. Bo Cię nie ma - wspominał Mosza na antenie TOK FM dziennikarz Maciej Głogowski, szef redakcji ekonomicznej tego radia. Kamila Ceran, redaktor naczelna radia, w którym pracował, wspomina: - Tadeusz nigdy nie bał się wyrazić swojej opinii i nigdy się nie poddawał. Razem z nim wierzyliśmy, że i z tej walki wyjdzie zwycięsko. - Ostatnio widziałem go trzy tygodnie temu, żartowaliśmy. Nie wyglądał na człowieka, który przegrywa z chorobą. Mieliśmy taki zwyczaj, że zapowiadałem go jak przed walką bokserską: "A teeeeraz, Tadeeeeuuuuszzzz Moszzzzz''. Żałuję, że już nigdy nie będę tego mógł zrobić - mówił z kolei Tomasz Sekielski.

Pasjonat ekonomii, laureat wielu nagród

Mosz ukończył studia dziennikarskie na Uniwersytecie Śląskim. Od 1980 r. związany był z Telewizją Polską. Zasłynął przede wszystkim z programów dotyczących ekonomii. Był autorem programów takich jak: "Jak jest, jak może być, jak być powinno, czyli jak przekształcić system centralnie planowany w rynkowy", "Giełda", "Otwarte studio" i "Plus Minus". Współpracował również z gazetami - "Przekrojem" czy "BusinessWeekiem". Miał autorski program w radiu TOK FM (EKG - Ekonomia, Kapitał, Gospodarka).

TOK FM na swojej stronie internetowej przypomina, że Tadeusz Mosz był wielokrotnie nagradzany. Otrzymał m.in. "Ostre pióro" oraz "Medal Europejski", nagrody przyznawane przez Business Centre Club. W 2002 r. został uznany "Dziennikarzem roku", a w 2004 "Dziennikarzem gospodarczym roku".

Autor: nsz//kdj / Źródło: TOK FM, gazeta.pl

Pozostałe wiadomości