Nie wszystkie sześciolatki powinny iść do szkoły

Polska

Aktualizacja:
tvn 241007niania.avi

Kontrowersyjny projekt reformy edukacji, dzięki której sześciolatki mają iść do szkoły, komentuje "Superniania" - Dorota Zawadzka w programie "Poranek TVN 24".

Czy sześciolatek w szkole to dobry pomysł? Według Doroty Zawadzkiej - nie. Nie wszystkie dzieci powinny iść do szkoły w wieku sześciu lat. - Uważam, że powinno się wprowadzić obowiązkowe badanie dojrzałości szkolnej -mówi "Superniania". Rodzicie wiedzieliby czy dziecko ma predyspozycje, by pójść wcześniej do szkoły. - Oczywiście przedszkolakom jest łatwiej, ale jeżeli umieją pisać i czytać już w przedszkolu, to w szkole się nudzą - tłumaczy gość. Nawet gdyby dzieci opanowały cały materiał szkoły podstawowej w przedszkolu, nauczyciele muszą potem i tak nauczać wg programu, którego nie mogą zmienić

Jak reformować?

- Reforma edukacji w Polsce jest potrzebna - powiedziała w "Poranku TVN24" Dorota Zawadzka. Uważa, że w Polsce jest za mało przedszkoli szczególnie na prowincji, a program nauczania jest niedostosowany do możliwości intelektualnych dzieci.

"Superniania" uważa, że przedszkole nie powinno pełnić roli przechowalni. Dzieci zamiast iść wcześniej do szkoły powinny uczyć się w przedszkolu. Dorota Zawadzka przyznaje, że program nauczania jest przestarzały i potrzebuje zmian.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn 24