Polska

"Nie chwalimy się! Ludzi to odpycha"

Polska

PAPPO: nie chwialimy się

„Bardzo ważne: NIE CHWALIMY SIĘ! Ludzi to odpycha" - to zalecenia sztabu PO dla kandydatów na posłów, którzy będą odwiedzać wyborców w domach. Autorem instrukcji, o której pisze "Rzeczpospolita", jest szef sztabu wyborczego PO Jacek Protasiewicz.

PO inauguruje w tym tygodniu swoją kampanię wyborczą pod hasłem „Polska w budowie". Jej najważniejszym elementem mają być bezpośrednie spotkania z wyborcami, tzw. kampania door to door. Kandydaci mają odwiedzić co najmniej pół miliona mieszkań. Specjalna instrukcja reguluje, o czym mają z wyborcami rozmawiać.

Wśród tematów jest zniesienie poboru do wojska, likwidacja obowiązku posiadania NIP, budowa Orlików i schetynówek, rozwiązanie problemu dopalaczy, podjęcie walki z chuligaństwem na stadionach i wprowadzenie urlopów tacierzyńskich i wydłużenie macierzyńskich. Ale bez propagandy sukcesu.

"Ludzi to odpycha"

„Bardzo ważne: NIE CHWALIMY SIĘ! Ludzi to odpycha. Nie twierdzimy również, że wszystko, co się zmieniło w kraju na lepsze w ostatnich czterech latach, to zasługa PO. Nie zaprzeczamy, że nie wszystko idzie tak, jak zaplanowaliśmy, zgodnie z rządowym harmonogramem. Ale Polska jest w budowie i jak to na budowie zdarzają się opóźnienia, niedociągnięcia, nierzetelni wykonawcy, których trzeba wymienić, itp." – napisał w instrukcji szef sztabu Platformy europoseł Jacek Protasiewicz.

Działaczom Platformy nie wolno też przesadnie krytykować przeciwników. „Nie tłumaczymy problemów działaniami opozycji ani byłego prezydenta. Ludzie są zmęczeni wojnami polityków" – czytamy w instrukcji. Wolno im za to tłumaczyć, że Platforma nie zrealizowała części swoich obietnic ze względu na kryzys.

Poza spotkaniami z wyborcami PO pokaże spoty telewizyjne, w których zwykli ludzie opowiedzą o tym, co zmieniło się przez ostatnie cztery lata. Uruchomiła też serwis internetowy Polskawbudowie.pl.

WSZYSTKO O WYBORACH - tvn24.pl/czasdecyzji

Źródło: "Rzeczpospolita"

Źródło zdjęcia głównego: PAP

Pozostałe wiadomości