Polska

Nie chcesz utknąć, unikaj tych miejsc. Prezydent USA "zablokuje" Warszawę?

Polska

Nie chcesz utknąć, unikaj tych miejsc
tvn24Utrudnienia na warszawskich ulicach podczas wizyty Obamy

W czasie wizyty w stolicy prezydenta Baracka Obamy Warszawa będzie jak twierdza. Ma być lepiej niż przed trzema laty, ale i tak mieszkańców czekają spore utrudnienia. Jakich miejsc unikać?

Do stolicy przyjadą prezydenci i premierzy z całego świata. Warszawiacy muszą się przygotować na przejazdy kolumn VIP-ów, nowe zakazy zatrzymywania i zmiany tras komunikacji miejskiej.

Jeśli ktoś wybiera się na lotnisko, lepiej, żeby uniknął głównej drogi prowadzącej z centrum - na godzinę przed przejazdem kolumny z amerykańskim prezydentem zamknięta będzie ulica Żwirki i Wigury.

Warto omijać okolice Belwederu, Wybrzeża Gdańskiego hotelu Mariott, gdzie będzie mieszkać Obama oraz rejony Zamku Królewskiego.

SZCZEGÓŁY NA STRONIE TVNWARSZAWA.PL - ZOBACZ

Utrudnienia na warszawskich ulicach podczas wizyty ObamyTVN 24 / KWP Poznań

Najlepiej komunikacją miejską

Na poszczególnych etapach wizyty dojdzie do kilkunastominutowych wyłączeń ruchu, a w trakcie niektórych do całkowitego jego ograniczenia. W centrum będą miejsca wyłączone z parkowania. Kierowcy nie będą mogli zostawić swoich samochodów na ulicach położonych w okolicach placu Zamkowego i Starego Miasta, Podzamcza, mostu Śląsko-Dąbrowskiego, placu Teatralnego oraz Sejmu.

- Proponuję nie wjeżdżać samochodem do centrum, korzystać z komunikacji miejskiej - radzi dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w Warszawie, Ewa Gawor. To druga wizyta Obamy w Polsce. Pierwsza miała miejsce trzy lata temu. Wtedy ulice zamykano na trzy godziny przed przejazdem amerykańskiej kolumny.

Więcej także na stronie "Faktów" TVN

[object Object]
Trener: Technika Obamy na 3 z plusemtvn24
wideo 2/35

Autor: TG//kdj / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Zumi/"Fakty" TVN

Raporty:
Pozostałe wiadomości