Polska

Nazwiska nowych ministrów "w poniedziałek"

Polska

Premier Ewa Kopacz zna nazwiska nowych ministrów
Kto dołączy do rządowych ław? W czwartek Ewa Kopacz nie chciała tego zdradzić

W poniedziałek premier Ewa Kopacz poda nazwiska nowych ministrów zdrowia, skarbu i sportu - dowiedziała się nieoficjalnie PAP ze źródeł rządowych.

W związku z ujawnieniem akt ze śledztwa w tzw. aferze podsłuchowej z funkcji w rządzie zrezygnowali w środę ministrowie: zdrowia Bartosz Arłukowicz, sportu Andrzej Biernat, skarbu Włodzimierz Karpiński oraz wiceministrowie: skarbu Rafał Baniak, środowiska Stanisław Gawłowski, gospodarki Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera odszedł Jacek Rostowski, a z funkcji koordynatora służb specjalnych - Jacek Cichocki (pozostał szefem KPRM). Decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu podjął Radosław Sikorski.

Kiedy poznamy następców?

W czwartek w Brukseli Ewa Kopacz poinformowała dziennikarzy, że "ma już poukładane w głowie", kto zastąpi ministrów. Zapowiedziała, że swoją decyzję ogłosi "po niedzieli". Według nieoficjalnych informacji PAP ma to nastąpić w poniedziałek.

Także na poniedziałek prezydent Bronisław Komorowski zaprosił premier Ewę Kopacz i wicepremiera Janusza Piechocińskiego na rozmowę o sytuacji w koalicji.

Minister obrony narodowej, szef MSZ, marszałek. Polityczna droga Sikorskiego
Minister obrony narodowej, szef MSZ, marszałek. Polityczna droga Sikorskiego tvn24
wideo 2/20

Autor: kg\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości