Polska

Narkotyki jadą za emigracją

Polska

Aktualizacja:
Polskie narkotyki zdobywają Wyspy

Za polskimi emigrantami do Wielkiej Brytanii jadą polskie narkotyki. Przerzutem i rozprowadzaniem narkotyków w klubach Londynu i Liverpoolu zajmują się warszawscy gangsterzy, pisze "Życie Warszawy".

Jak wynika z informacji polskiej policji, do Wielkiej Brytanii wywożona jest głównie pobudzająca amfetamina. Przerzutem środków zajmują się werbowani przez grupy przestępcze kurierzy. Gangsterzy szkolą ich, po czym wysyłają z towarem do Anglii. Za jeden kurs kurier dostaje 3–4 tys. dolarów.

Według szacunków policji za kupioną w Polsce w hurcie amfetaminę, na rynku brytyjskim można dostać nawet pięć razy więcej.

Problem jest na tyle poważny, że polscy policjanci rozpracowują zjawisko wspólnie z kolegami z Londynu. – Dwóch naszych oficerów od kilku miesięcy pełni służbę w Scotland Yardzie. Pojechali tam na prośbę Anglików, którym pomagają rozpoznawać i zwalczać zagrożenia - powiedział "Życiu Warszawy" Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Na brytyjski rynek – jak twierdzą specjaliści ds. przestępczości narkotykowej – tęsknie patrzą gangsterzy z grupy mokotowskiej, w której pierwsze skrzypce gra ścigany listami gończymi Rafał S., ps. "Szkatuła”. To właśnie do tej grupy należała część laboratoriów amfetaminy, rozbitych w ostatnich miesiącach przez stołeczną policję.

Źródło: "Życie Warszawy"