Polska

Naprawili drogę. Po bokach

Polska

Aktualizacja:
Kolejny drogowy absurd
TVN24Kolejny drogowy absurd

Kolejny drogowy absurd. Droga łącząca Bytów z Chojnicami została wyremontowana. Zlikwidowano wyrwy po bokach. Środka nie tknięto. W ten sposób powstała tam koleina szerokości kilkudziesięciu centymetrów. I na razie nic się nie zmieni, bo na ten rok zabrakło już pieniędzy.

"Chłopakom zabrakło wyobraźni"

Wszyscy pokonujący tę trasę nie mogą się nadziwić. - Chłopakom zabrakło wyobraźni, moim zdaniem Nagroda Nobla - komentuje jeden z kierowców, użytkowników "prawie" wyremontowanej drogi. Zwraca uwagę, że przez taką wyrwę na środku drogi, samochód podczas manewru wyprzedzania traci przyczepność. - O tragedię nietrudno. Porażka - podsumowuje.

Dokończenie prac - wiosną

Robotnicy nie chcą komentować tej sprawy. Natomiast dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, Włodzimierz Kubiak wyjaśnia: drogę "wyprofilowano", żeby zlikwidować ubytki nawierzchni na jej krawędziach. Czemu nie na środku? Bo tam ubytków nie było. Poza tym remont jest nieskończony, bo - wyjaśnił Kubiak - na całość prac nie było środków.

Drogowcy mają skończyć remont wiosną. Na razie, by uchronić kierowców przed niebezpieczeństwem ustawiono znak ograniczający prędkość.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości