Polska

Napieralski kompletuje swoją kancelarię

Polska

TVN24Grzegorz Napieralski szykuje się do Pałacu Prezydenckiego

Grzegorz Napieralski, kandydat SLD na prezydenta (wg ostatniego sondażu cieszący się poparciem rzędu 5 proc.), obsadza już stanowiska w swojej kancelarii. Padają już pierwsze nazwiska: Kołodko, Zemke, Wikiński.

Pełny skład swojej Kancelarii Prezydenta Grzegorz Napieralski ma przedstawić jeszcze w piątek po południu. Polska Agencja Prasowa jednak już teraz podaje, kto zająłby jakie stanowisko, gdyby to właśnie Napieralski został prezydentem. Szefem jego gabinetu zostałby wiceszef klubu Lewicy - Marek Wikiński. Z kolei Biurem Bezpieczeństwa Narodowego pokierowałby Janusz Zemke - europoseł SLD i były wiceminister obrony narodowej. Doradcą gospodarczym miałby zostać były wicepremier i minister finansów Grzegorz Kołodko.

Kancelarią pokieruje kobieta

Napieralski zaprezentuje także ewentualną szefową swojej kancelarii, osobę odpowiedzialną za politykę zagraniczną, a także doradcę ds. społecznych i do spraw kobiet. Te nazwiska są zachowywane jednak na razie w głębokiej tajemnicy.

Tomasz Kalita, rzecznik sztabu Grzegorza Napieralskiego, podkreślił, że będą to głównie osoby, które obecnie stanowią zaplecze eksperckie w sztabie kandydata Sojuszu. - Nie chcemy się ścigać na pokazywanie kolejnych celebrytów, lecz osób, które faktycznie pracują jako eksperci"- dodał Kalita.

Wszystkie informacje nt. wyborów prezydenckich 2010, 24 godziny na dobę, można zobaczyć w SPECJALNYM SERWISIE www.tvn24.pl/wybory

Weź udział w akcji tvn24.pl i onet.pl "Krótka piłka - zapytaj kandydata" - sprawdź TUTAJ, jak to zrobić

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości