TVN24 | Polska

Najwyższa Izba Kontroli przeprowadza kontrolę w kancelarii premiera

TVN24 | Polska

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Banaś: dzisiaj nasze służby specjalne nie podlegają żadnej kontroli
Banaś: dzisiaj nasze służby specjalne nie podlegają żadnej kontroliTVN24
wideo 2/5
TVN24Banaś: dzisiaj nasze służby specjalne nie podlegają żadnej kontroli

Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła w poniedziałek kontrolę w kancelarii premiera, która dotyczy nadzoru nad służbami specjalnymi prowadzącymi na terenie kraju czynności operacyjno-rozpoznawcze - poinformowano w komunikacie. Zapowiedziano, że w najbliższych dniach rozpoczną się kontrole w resorcie obrony i poszczególnych służbach specjalnych.

Jak poinformowano w komunikacie na stronie NIK, kontrola w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów rozpoczęła się 14 lutego.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Kontrola związana z działaniem służb specjalnych

NIK poinformowała, że jest to kontrola doraźna pt. "Realizacja zadań związanych z koordynacją, nadzorem i kontrolą funkcjonowania służb specjalnych prowadzących na terenie Rzeczypospolitej Polskiej czynności operacyjno-rozpoznawcze".

Izba zapowiedziała, że w najbliższych dniach otwarte zostaną kontrole w Ministerstwie Obrony Narodowej i w poszczególnych służbach specjalnych - Agencji Biura Wewnętrznego, Centralnym Biurze Antykorupcyjnym i Służbie Kontrwywiadu Wojskowego.

"Oczekujemy, że prowadzona kontrola pozwoli na obiektywną ocenę funkcjonujących mechanizmów nadzoru służb specjalnych, a także na wypracowanie propozycji służących wzmocnieniu ochrony praw i wolności obywatelskich, przy jednoczesnym zagwarantowaniu uprawnień służb specjalnych niezbędnych dla ochrony interesów Rzeczypospolitej Polskiej i bezpieczeństwa obywateli" - głosi komunikat NIK.

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości