Polska

Ostatni sondaż poparcia dla partii. Duże zmiany

Polska

Najnowszy sondaż poparcia dla partii.  Duże zmiany
TVN 24Według sondażu 34 procent Polaków w wyborach oddałoby swój głos na Zjednoczoną Prawicę

Platforma Obywatelska z największym poparciem z partii opozycyjnych - wynika z najnowszego sondażu Kantar Millward Brown SA przeprowadzonego na zlecenie "Faktów" TVN i TVN24. Wcześniej była to Nowoczesna, która teraz zajmuje trzecie miejsce. Pierwsze należy do Prawa i Sprawiedliwości.

Według sondażu 34 proc. Polaków w wyborach oddałoby swój głos na Prawo i Sprawiedliwość/Polskę Razem/Solidarną Polskę (spadek o 1 punkt procentowy w stosunku do poprzedniego sondażu Millward Brown SA dla "Faktów" TVN i TVN 24 z 22 grudnia). Na drugim miejscu znalazła się Platforma Obywatelska z 24 proc. poparcia. PO odnotowała największy wzrost poparcia - o 9 pp.

Spadek Nowoczesnej

Na trzecim miejscu znalazła się Nowoczesna z 11 proc. poparcia (spadek o 13 pp.).

Według sondażu Kukiz'15 uzyskałby 5 proc. głosów (spadek o 1 pp.), PSL i Partia Wolność (wcześniej Korwin) po 4 proc. (w przypadku PSL to spadek o 1 pp., w przypadku Wolności - wzrost o 1 pp.), SLD i Partia Razem - po 3 proc. (spadek o 1 pp. w przypadku SLD i wzrost o 1 pp. w przypadku Partii Razem).

6 proc. badanych odpowiedziało "nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem", również 6 proc. odmówiło odpowiedzi.

Sondaż KANTAR Millward Brown SA przeprowadzono w dniach 7-8 marca 2017 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie telefonów stacjonarnych i komórkowych, wśród osób w wieku powyżej 18. Próba badania wynosiła 1004 osób.

Najnowszy sondaż | tvn24

Sondaż skomentowała rzeczniczka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Stwierdziła, że Nowoczesna nie jest zaskoczona wynikiem.

- Mieliśmy w styczniu do czynienia z takim bardzo silnym, brutalnym atakiem mediów prawicowych na Nowoczesną, ale głównie na przewodniczącego - to nie pozostało bez efektów - powiedziała. - Cały czas nasz wynik jest lepszy od wyniku wyborczego. Przypomnę, że weszliśmy do Sejmu z wynikiem 7,6 - dodała.

Zdaniem Lubnauer "cały czas widać, że jest grupa wyborców, która jest z Nowoczesną na dobre i na złe". - Absolutnie nas ten wynik nie satysfakcjonuje, będziemy walczyć o lepszy wynik - stwierdziła.

"Mieliśmy w styczniu do czynienia z takim bardzo silnym, brutalnym atakiem"
"Mieliśmy w styczniu do czynienia z takim bardzo silnym, brutalnym atakiem"TVN 24

Autor: mart/sk / Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego:  | Leszek Szymański/PAP

Pozostałe wiadomości