PiS nadal z przewagą. Sondaż dla TVN24 i "Faktów" TVN

Polska

Sondaż partyjny dla TVN24 i "Faktów" TVNtvn24
wideo 2/2

41 procent badanych zagłosowałoby na Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjantów - wynika z sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN. Koalicja Obywatelska może liczyć na poparcie 27 procent ankietowanych. Łącznie w Sejmie znalazłoby się pięć ugrupowań.

W badaniu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 respondentom zadano pytanie: "Na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?".

Pięć partii do Sejmu

41 procent badanych zadeklarowało, że zagłosuje na Prawo i Sprawiedliwość i jego koalicjantów ze Zjednoczonej Prawicy - Solidarną Polskę i Porozumienie.

Na Koalicję Obywatelską (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni) wskazało 27 procent respondentów.

Głos na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna i Partia Razem) oddałoby 12 procent badanych.

Na czwartym miejscu w sondażu znalazła się Konfederacja (KORWiN i Ruch Narodowy), która mogłaby liczyć na 7 procent poparcia.

Taki sam wynik w sondażu - 7 procent - uzyskały połączone w ramach jednego klubu parlamentarnego Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz'15.

Szacowana frekwencja: 59 procent

3 procent badanych udzieliło odpowiedzi "Nie wiem/trudno powiedzieć/jeszcze nie zdecydowałem(-am)". Kolejne 3 procent odmówiło odpowiedzi.

Kantar szacuje, że frekwencja w wyborach wyniosłaby 59 procent.

Sondaż telefoniczny został zrealizowany przez Kantar w dniach 17-18 grudnia na ogólnopolskiej, reprezentatywnej próbie osób w wieku 18+.

Na którą partię by Pan(i) zagłosował(a)?tvn24

W porównaniu do ostatniego sondażu Kantar dla TVN24 i "Faktów" TVN, który został opublikowany 10 października, obóz rządzący i Koalicja Obywatelska zyskały po jednym punkcie procentowym. Sondażowe poparcie dla pozostałych partii nie zmieniło się.

Autor: ads//now / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: Łukasz Błasikiewicz/Sejm RP