Polska

Dzielny wolontariusz i hymn z tysięcy gardeł. Hity TVN24.pl, które polecaliście w 2014

Polska

TVN24; Kontakt 24Artykuły TVN24.pl polecane przez internautów

Pełne sportowych emocji, wzruszające i absurdalne - oto 10 historii z portalu TVN24.pl, które w mijającym roku cieszyły się największą popularnością w mediach społecznościowych. Która z nich najbardziej zapadła Wam w pamięć?

To podsumowanie inne niż wszystkie, bo internet rządzi się własnymi prawami. Zwykle trudno przewidzieć, która historia zrobi wśród internautów zawrotną karierę - co pokazuje zresztą nasz ranking.

Przed Wami 10 historii z portalu TVN24.pl, które w mijającym roku uznaliście za najciekawsze i warte polecenia. Wśród nich znalazły się te związane ze sportowymi sukcesami Polaków, dotyczące wyjątkowych, bohaterskich postaw i niezwykłych wydarzeń, jak i absurdów dnia codziennego.

O miejscu w rankingu decydowała liczba udostępnień - czyli decyzji internautów o tym, by za pomocą mediów społecznościowych podać informację dalej.

MIEJSCE 1. Mały wolontariusz z wielkim sercem - STYCZEŃ 2014: 65 tys. udostępnień

Rekord padł już na początku roku. W trakcie XXII finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ujęła Was historia 10-letniego Łukasza Berezaka ze Szczecina. Mały wolontariusz powiedział na antenie TVN24, że chce pomagać innym, bo "dla niego nie ma już ratunku". Łukasz cierpi na bardzo rzadką i nieuleczalną chorobę Leśniowskiego-Crohna. Mimo to po raz drugi kwestował razem z innymi, a nawet oddał na rzecz fundacji całą zawartość swojej świnki-skarbonki.

CZYTAJ WIĘCEJ >

"Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym"
"Dla mnie nie ma już ratunku, więc chciałbym pomagać innym"tvn24

MIEJSCE 2. Hymn na tysiące gardeł - WRZESIEŃ 2014: 21 tys. udostępnień

Wbrew pozorom to nie wiadomość o mistrzostwie świata dla reprezentacji Polski, ale emocje przed półfinałowym meczem z Niemcami cieszyły się gigantyczną popularnością wśród internautów w 2014 roku. Przejmujący doping przed katowickim Spodkiem okazał się skuteczny: w półfinale pokonaliśmy Niemców 3:1.

Kilkanaście tysięcy gardeł śpiewa hymn przed Spodkiem
Kilkanaście tysięcy gardeł śpiewa hymn przed SpodkiemAgencja TVN /x-news

MIEJSCE 3. Stoch złoty - LUTY 2014: 17 tys. udostępnień

Takiego sukcesu nie udało się odnieść nawet Adamowi Małyszowi. Na początku lutego Kamil Stoch sięgnął po olimpijskie złoto w skokach narciarskich - pierwsze w tej dyscyplinie dla Polski od czasów Wojciecha Fortuny i jego skoku w Sapporo w 1972 r. Stoch przywiózł z Soczi w sumie dwa złote medale - z zawodów na normalnej i dużej skoczni.

CZYTAJ WIĘCEJ >

Stoch nie rozczarował kibiców. "Bardzo się cieszymy z Kamila"
Stoch nie rozczarował kibiców. "Bardzo się cieszymy z Kamila"tvn24

MIEJSCE 4. Matura na podsłuchu - MAJ 2014: 14 tys. udostępnień

Zamiast pójść na studia, mógł trafić nawet do więzienia. 24-latek z Oleszyc (woj. podkarpackie) zdawał w maju maturę z matematyki ze... słuchawką w uchu. Za pomocą specjalnego sprzętu kolega dyktował mu rozwiązania zadań z zaparkowanego przedd szkołą samochodu.

CZYTAJ WIĘCEJ >

Rzecznik policji podkarpackiej o oszustach maturalnych
Rzecznik policji podkarpackiej o oszustach maturalnychtvn24.pl

MIEJSCE 5. Ogłosili się mężem i mężem - SIERPIEŃ 2014: 12 tys. udostępnień

Choć prawo nie pozwala im wziąć ślubu, to i tak wyprawili sobie wielkie krakowskie wesele. Jędrzej i Marek Idziak-Sępkowscy to para gejów, która postanowiła zawrzeć związek partnerski w takim kształcie, na jaki pozwalają im obowiązujące dziś polskie przepisy. Na przekór wszystkiemu podpisali więc stosowne umowy o partnerstwie, zmienili sobie nazwiska i wyprawili wesele.

CZYTAJ WIĘCEJ >

Andrzej Dera i Marek i Jędrzej Idziak-Sępkowscy
Andrzej Dera i Marek i Jędrzej Idziak-SępkowscyTVN24 | tvn24

MIEJSCE 6. Ile wynosi "jedna Bródka"? - LUTY 2014: 11 tys. udostępnień

Nie był faworytem, a jednak zaskoczył - nie tylko samą wygraną, ale także stylem, w jakim sięgnął po olimpijskie złoto w Soczi. W ostatnim wyścigu na 1500 metrów panczenista Zbigniew Bródka pokonał swojego największego rywala - Holendra Koena Verweij'a - dokładnie o 0,003 sekundy, czyli "jedną Bródkę".

O swoich "dziewczynach", panczenie na trawie i osiągnięciach polskich piłkarzy. Zbigniew Bródka w TVN24
O swoich "dziewczynach", panczenie na trawie i osiągnięciach polskich piłkarzy. Zbigniew Bródka w TVN24 tvn24

MIEJSCE 7. Niekończące się barierki - PAŹDZIERNIK 2014: 10 900 udostępnień

Wielu było pewnych, że to fotomontaż. Okazało się, że prawie 9-kilometrowy szlak biało-czerwonych barierek pod Wrocławiem istnieje naprawdę. Kosztował w sumie nieco ponad milion złotych i - według GDDKiA - "ma chronić pieszych i rowerzystów korzystających ze ścieżki biegnącej równolegle do drogi".

CZYTAJ WIĘCEJ >

Biało-czerwone barierki ciągną się przez niemal 9 km
Biało-czerwone barierki ciągną się przez niemal 9 kmtvn24

MIEJSCE 8. Uratowała życie pasażera - GRUDZIEŃ 2014: 10 322 udostępnień

Do bohaterskiej interwencji kobiety doszło na początku grudnia w autobusie miejskim w Rzeszowie. Kierująca pojazdem 23-letnia Joanna Mendrala ruszyła na pomoc pasażerowi, który stracił przytomność. Dzięki temu, że reanimowała go przez kilkanaście minut, aż do czasu przyjazdu pogotowia, uratowała mu życie. Jednak oprócz pochwał pani Joanna doczekała się także... upomnienia.

CZYTAJ WIĘCEJ >

MIEJSCE 9. Służba we śnie - LIPIEC 2014: 10 302 udostępnień

Znużeni służbą policjanci zasnęli w radiowozie zaparkowanym koło jednej z leśnych dróg w okolicach Redy (woj. pomorskie). Funkcjonariuszy przyłapali ludzie, którzy wybierali się na spacer do lasu. Wejherowska policja wszczęła wobec nich postępowanie dyscyplinarne w sprawie naruszenia zasad dyscypliny służbowej.

CZYTAJ WIĘCEJ >

Znużyła ich służbaPortal Trojmiasto.pl

MIEJSCE 10. Złowił giganta i wypuścił - LISTOPAD 2014: 10 269 udostępnień

122 centymetry długości - taki okaz wyłowił z Odry Maciej Iwaniak z Wrocławia. Zacięta walka wędkarza z ogromną rybą trwała 15 minut. Okazała tołpyga po wylądowaniu na brzegu nie skończyła jednak na talerzu, bo pan Maciej postanowił wypuścić zwierzę z powrotem do wody.

CZYTAJ WIĘCEJ >

Ogromna tołpyga złowiona przez wrocławianina wraca do Odry
Ogromna tołpyga złowiona przez wrocławianina wraca do OdryMaciej Iwaniak

Rekordowy 2014

Kończący się rok był rekordowy dla TVN24 w mediach społecznościowych.

W listopadzie liczba polubień naszej strony na Facebooku przekroczyła 700 tys., co czyni nasz fan page największym wśród polskich mediów informacyjnych.

Tymczasem od grudnia nasze konto na Twitterze śledzi już ponad pół miliona osób. I tu podobnie - jesteśmy liderami wśród konkurencji.

Nasz hashtag #CzasDecyzji w 2014 roku był hitem mediów społecznościowych. Według raportu Twitter Trends przygotowanego przez firmę analityczną Sotrender był on najczęściej wykorzystywanym hashtagiem na Twitterze 16 i 30 listopada, czyli w czasie pierwszej i drugiej tury wyborów samorządowych.

Najnowsze informacje z kraju i ze świata możecie na bieżąco śledzić także dzięki naszym profilom na Instagramie i Pintereście.

Autor: ts//ŁUD / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24; Kontakt 24

Pozostałe wiadomości