Polska

"Na razie nie myślę o Sejmie"

Polska

Sylwia Ługowska deklaruje, że PiS jest dobrą alternatywą dla Polski
TVN24, fot.sylwialugowska.blogspot.comSylwia Ługowska deklaruje, że PiS jest dobrą alternatywą dla Polski

- PiS to jest szansa dla naszego kraju. Jest partią autentyczną i posiada diagnozę dobrą dla naszego kraju. W Polsce mamy do czynienia z pewnego rodzaju poczuciem niesprawiedliwości wśród ludzi. To wynika z naszej historii, polityki grubej kreski. Dzisiaj bardzo dużo osób w Polsce ma poczucie krzywdy - mówiła w TVN24 Sylwia Ługowska z Forum Młodych PiS.

Od kilku dni młoda działaczka PiS skupia na sobie uwagę mediów. Pojawiła się na sobotnim kongresie partii bardzo blisko Jarosława Kaczyńskiego. Prezes przekonywał, że to właśnie młodzi są przyszłością Polski. I młoda działaczka miała tam swoje pięć minut - przedstawiła program PiS dla młodzieży. Po kongresie tabloidy okrzyknęły Ługowską nowym "aniołkiem" partii.

Gwarantem prezes

Na antenie TVN24 Ługowska zapewniała: gwarancją tego, że PiS ma pomysł na rządzenie jest prezes Jarosław Kaczyński. - Jest osobą, której poglądy nie chwieją się jak chorągiewka. Inaczej niż u premiera Tuska, który jeszcze w 2005 roku reprezentował partię prawicową, potem PO stała się partią liberalną, a dziś widzimy Tuska, który zmierza w stronę lewicy - oceniała młoda działaczka PiS.

Dowodem na to ma być fakt, że to Kaczyński chciał "na serio zakończyć wojnę polsko-polską, ale odzew PO był jednoznaczny". - Pojawiały się teksty bardzo nieprzychylne. Nie chce już wspominać co robił poseł Palikot, bo to jest dla nas wszystkich bardzo przykre - stwierdziła.

Pomóc młodym

Ługowska podkreśliła, że program, jaki PiS przygotował dla młodych Polaków jest konkretny i zawiera wiele propozycji, które poprawią życie tej grupie społecznej. - Oczywiście nie da się zmienić wszystkiego od razu, ale ważne są np. równe szanse w dostępie do nauki m. in. bezpłatne studia wyższe. Nie rozumiemy decyzji, która wprowadza odpłatności w stosunku do grupy, która nie jest bogata. To nie jest w porządku - powiedziała. Jej zdaniem należy cofnąć taką opłatę, jak również podtrzymać ulgi komunikacyjne dla studentów.

Pytana jak zareaguje, kiedy jej partia będzie chciała ją bardziej wykorzystać do działania, odpowiedziała: - Ja w PiS jestem od 2007 roku i sukcesywnie zajmuje się programem dla młodych ludzi. To jest już nasz drugi program. Zajmowałem się również wieloma innymi sprawami. Sejm jest takim długoterminowym marzeniem. Na razie jednak o tym nie myślę. A przed wyborami będę pracować w kampanii, jak zwykle - podkreśliła Ługowska.

Sylwia Ługowska z PiS (TVN24)
Sylwia Ługowska z PiS (TVN24)

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24, fot.sylwialugowska.blogspot.com

Pozostałe wiadomości