Na nową drogę życia, bez śladu przeszłości

Stawi czoła życiu
Stawi czoła życiu
TVN24
TVN24Stawi czoła życiu

Chce być odpowiedzialny, chce zarabiać i z nadzieją patrzeć w przyszłość. Inaczej niż kiedyś - bez buntu i pogardy do wszystkich i wszystkiego. Kiedyś Piotr, więzień z zakładu karnego we Wrocławiu to, co myślał wytatuował na czole. To były ostre i niecenzuralne słowa... były, bo teraz postanowił wszystko zmienić.

Przez 10 lat nosił na czole ślad szczeniackiego wygłupu. Teraz co chwilę spogląda w lusterko, jakby sprawdzał, czy to prawda. Chirurgiczny zabieg był dla Piotra czymś więcej niż usunięciem napisu - był zerwaniem z poprzednim życiem. - Będę normalnym człowiekiem, będzie dobrze - zapewnia Piotrek i już planuje swoje nowe życie poza więziennymi murami.

Piotr swoją determinacją i nadzieją na drugą szansę przekonał wiele osób, które zdecydowały się podać mu pomocna dłoń. Już wie, że na wolności będzie miał gdzie mieszkać i że praca już na niego czeka.

Czeka go też terapia z psychologiem. Musi oswoić się z rzeczywistością, która czeka go poza więzienną celą, nauczyć się normalnie żyć, bo całą młodość spędził za murami. Wie, że nie będzie łatwo, ale wierzy, że mu się uda. - Nawet nie mam takiej myśli, żeby zawieść. Za dużo pracy ktoś w to włożył. Dla kogoś to będzie sukces i dla mnie też - zapewnia Piotrek.

Źródło: TVN24, PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości