"Powinniśmy być drużyną". Klub PO nie wyrzuca Michała Kamińskiego

TVN24

TVN 24"Wszyscy się zgodzili, że taki regulamin, takie zasady są potrzebne"

- Umówiliśmy się na przygotowanie przepracowanego regulaminu zasad koordynacji obecności w mediach - powiedział po posiedzeniu klubu PO szef partii Grzegorz Schetyna.

Jak powiedział po wyjściu z posiedzenia przewodniczący partii, Grzegorz Schetyna, politycy rozmawiali o polityce medialnej PO. - Umówiliśmy się na przygotowanie przepracowanego regulaminu zasad funkcjonowania i takiej koordynacji obecności w mediach - powiedział. - Myślę, że wszyscy się zgodzili, że taki regulamin, takie zasady są potrzebne - dodał.

Tworzeniem regulaminu mają się zająć władze klubu.

"Jest zawieszony i tyle"

Na posiedzeniu pojawił się też temat zawieszenia Michała Kamińskiego na miesiąc w prawach członka klubu. Powodem było to, że nie informował kierownictwa o swoich wystąpieniach medialnych. Przed spotkaniem klubu pojawiły się spekulacje, że może dojść do wykluczenia tego polityka.

- Jest na miesiąc zawieszony i tyle - skomentował to Schetyna po spotkaniu klubu. Dodał, że jeżeli nie będzie powodów, to zawieszenie nie będzie przedłużone.

- Klub jest w tej sprawie spójny. Oczywiście różne głosy się pojawiały, ale jesteśmy przekonani co do tego, że powinniśmy być jedną drużyną i nie pokazywać niepotrzebnie żadnych różnic na zewnątrz - dodał poseł Rafał Grupiński.

"Powinniśmy być jedną drużyną i nie pokazywać niepotrzebnie żadnych różnic"
TVN 24

Kopacz o Kamińskim

Jak nieoficjalnie dowiedziała się TVN 24, na posiedzeniu klubu Ewa Kopacz miała zwracać uwagę na to, że posłowie PO nie szanują się nawzajem w mediach i przez to tracą też szacunek wśród ludzi. Powoływała się przy tym na przypadek Kamińskiego.

Autor: mart//rzw / Źródło: TVN 24