Mucha: Czekam cierpliwie, z nadzieją

Posłana Mucha nie ukrywa, że nie podoba się jej kształ listy wyborczej w Lublinie
TVN24Posłana Mucha nie ukrywa, że nie podoba się jej kształ listy wyborczej w Lublinie

Poczułam się w taki sposób, że moja praca została wyjątkowo nisko oceniona przez moich kolegów z zarządu naszego województwa - stwierdziła w TVN24 posłanka PO Joanna Mucha, komentując swoje czwarte miejsce na lubelskiej liście Platformy do Sejmu. I zapowiedziała jednocześnie, że będzie się od tej decyzji odwoływać.

Zarząd regionu lubelskiego Platformy Obywatelskiej zdecydował, że z pierwszego miejsca wystartuje 28-letnia posłanka Magdalena Gąsior-Marek (ostatnio zasłynęła tym, że wręczała w Sejmie kwiaty ministrowi infrastruktury Cezarowi Grabarczykowi, kiedy opozycji nie udało się go odwołać za bałagan na kolei, Grabarczyk ma w PO bardzo silną pozycję, stworzył tzw. spółdzielnię Grabarczyka, jego ludzie mają na listach PO pierwsze miejsca).

Za nią uplasowali się kolejno: wicewojewoda Henryka Strojnowska, poseł z Kraśnika Wojciech Wilk, posłanka z Lublina Joanna Mucha i poseł z Puław Włodzimierz Karpiński.

"To propozycja"

Mucha podkreśliła, że lista PO w Lublinie, na której ma ona czwarte miejsce, to dopiero propozycja zarządu regionu. - Będzie ona jeszcze rozpatrywana na zarządzie krajowym - powiedziała posłanka Platformy. I dodała: - Czekam więc cierpliwie i z nadzieją, że będą jeszcze jakieś zmiany na liście.

Przypominała, że zagłosowała przeciwko proponowanemu kształtowi listy, ale jak zastrzegła nie chodzi jedynie o jej czwarte miejsce, ale o całość.

Będzie odwołanie

- "Cztery" to nie jest źle, z czwartego miejsca zrobiłam drugi wynik w poprzednich wyborach - przypomniała Mucha, podkreślając jednocześnie, że listę można ułożyć tak, że maksymalizuje ona wynik wyborczy, albo nie.

- Chodzi mi o rozlokowanie osób, które mogą pociągnąć listę - wyjaśniła, podkreślając, że ten problem nie dotyczy tylko jej regionu (np. w Krakowie poseł Jarosław Gowin ma trzecie miejsce).

- U nas jest poseł Włodzimierz Karpiński, który jest osobą rozpoznawalną w regionie, i taką, która ma pełną moc, żeby pociągnąć dobrze listę wyborczą - powiedziała Mucha, wskazując, iż nie podoba się jej, że dostał dopiero piąte miejsce na liście.

Posłanka Gąsior-Marek wręcza kwiaty ministrowi Grabarczykowi
Posłanka Gąsior-Marek wręcza kwiaty ministrowi GrabarczykowiTVN24

mac/fac

Źródło: TVN24, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości