Polska

"Świetna wizyta". Ambasador USA zapowiada dalsze zacieśnianie relacji z Polską

Polska


Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre i wspólnie będziemy pracować nad dalszym ich zacieśnianiem - oświadczyła w środę ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher po wtorkowym spotkaniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Polski.

"Świetna wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w USA!" - oceniła w środę na Twitterze ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce. Podkreśliła, że możliwość uczestniczenia w spotkaniu prezydentów Dudy i Trumpa w Białym Domu była dla niej zaszczytem. "Relacje polsko-amerykańskie są bardzo dobre i wspólnie będziemy pracować nad dalszym ich zacieśnianiem" - dodała Mosbacher.

Świetna wizyta Prezydenta Andrzeja Dudy @prezydentpl @AndrzejDuda w USA! To był dla mnie zaszczyt uczestniczyć w spotkaniu Prezydenta Dudy i Prezydenta Trumpa @POTUS w @WhiteHouse. Relacje PL-USA są bardzo dobre i wspólnie będziemy pracować nad dalszym ich zacieśnianiem pic.twitter.com/Ezn1wNl0aY— Georgette Mosbacher (@USAmbPoland) 19 września 2018

We wtorek prezydent Andrzej Duda spotkał się w Białym Domu w Waszyngtonie z prezydentem USA Donaldem Trumpem. W trakcie wizyty doszło między innymi do podpisania wspólnej polsko-amerykańskiej deklaracji dotyczącej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa i obronności, energetyki oraz wymiany handlowej i inwestycji.

Podczas konferencji prasowej Andrzej Duda wyraził nadzieję, że Donald Trump podejmie decyzję o skierowaniu kolejnych jednostek wojskowych do Polski. Z kolei prezydent Stanów Zjednoczonych ocenił, że stałe bazy amerykańskie byłyby "przydatne" dla zwiększenia bezpieczeństwa Polski i USA.

Autor: mm//kg / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter - Georgette Mosbacher

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości