Polska

Morze światła nad Szczecinem

Polska


Miliony świateł rozświetliły niebo nad Szczecinem. Tysiące mieszkańców, mimo ulewnego deszczu przyszło w sobotni późny wieczór na Wały Chrobrego, by zobaczyć niezwykły pokaz sztucznych ogni. Wszyscy, których w sobotę odstraszył deszcz mają szanse na niezapomniane wrażenia także w niedzielny wieczór.

W tym roku, by wziąć udział w Międzynarodowym Festiwalu Ogni Sztucznych PYROMAGIC 2010 & Music Wave do Szczecina przyjechały trzy światowej sławy grupy pirotechniczne: z Chin (Forward Fireworks Company), Korei Południowej (Hanwha Corporation Fireworks) i Francji (Intermede).

W sobotę największy entuzjazm wzbudził wśród publiczności pokaz chińskiej firmy produkującej różnokolorowe światełka. Widzom podobał się także 18-minutowy pokaz ogni przygotowany przez producenta z Francji.

Co prawda pogoda w Szczecinie nie rozpieszczała, ale szczecinianie nie zawiedli. Pojawili się tłumnie na wałach. Kolejny pokaz, który zapewne też rozświetli szczecińskie niebo już w niedzielę. Swe umiejętności pokaże grupa z Korei Południowej. Fajerwerki odpalane będą z barek zacumowanych vis a vis Wałów Chrobrego, co umożliwi oglądanie ich również z Trasy Zamkowej.

Źródło: tvn24.pl, PAP

Pozostałe wiadomości