Polska

Morawiecki: w drugiej połowie meczu pokażemy kolejne wielkie zmiany

Polska

Premier: obiecujemy Polakom drogę ku uczciwości i wiarygodności
Premier: obiecujemy Polakom drogę ku uczciwości i wiarygodnościtvn24
wideo 2/35

Obiecujemy Polakom podążanie drogą ku uczciwości i wiarygodności, ku nowym zwycięstwom, ku silnej, pięknej i sprawiedliwej Polsce - powiedział premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Strzelinie (woj. dolnośląskie) na spotkaniu z mieszkańcami.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że Prawo i Sprawiedliwość obniżyło podatek PIT. - Skorzystają na tym wszystkie grupy zawodowe bez wyjątku. Wszyscy, którzy pracują w Polsce na umowie o pracę, skorzystają z tego po raz kolejny, kiedy wdrożymy we wrześniu, w październiku naszą zmianę obniżki podatków - podkreślił Morawiecki.

Morawiecki: my potrafimy uderzyć się w pierś

Jak zaznaczył premier, "jest jeden podstawowy warunek, żeby te zdobycze społeczeństwa zostały utrzymane". - Tym warunkiem jest uczciwość i wiarygodność - podkreślił.

- My potrafimy uderzyć się w pierś, jeżeli są jakieś nieprawidłowości. Zresztą w porównaniu do tego, co było w czasach naszych poprzedników, to nie ma porównania. To jest jak mysz do słonia - uznał Morawiecki. Dodał, że tam, gdzie działają ludzie, zdarzają się błędy i nieprawidłowości. - Ale potrafimy się z nich wycofać. Tak samo patrzymy na ręce swoim działaczom, jak wszystkim innym. I to nas bardzo odróżnia od naszych przeciwników politycznych - mówił szef rządu. - Tę drogę, drogę uczciwości i wiarygodności obiecujemy Polakom, obiecujemy wszystkim. Ku nowym zwycięstwom, ku silnej, pięknej, sprawiedliwej Polsce - oznajmił Mateusz Morawiecki.

"Pokażemy kolejne wielkie zmiany"

- Prosimy Polaków o zaufanie, o to, żeby dali nam szansę kontynuować nam nasze reformy, nasze zmiany - mówił. - Wtedy, w tej drugiej połowie tego meczu, pokażemy kolejne wielkie zmiany, kolejne wielkie programy – dodał. - Taki jest nasz cel: lepsza, sprawiedliwsza Polska - zapewnił Morawiecki.

- Pokazaliśmy, że wielkie programy społeczne, rozwojowe, mogą być finansowane przez sprawne zarządzanie państwem - mówił premier. Jak podkreślił, realizacja programów społecznych PiS była możliwa m.in. dzięki uszczelnieniu ściągalności VAT.

Przypomniał, że emeryci w tym roku trzykrotnie uzyskają dodatkowe świadczenia finansowe – pierwsze jako kwotową waloryzację, w maju drugie w formie trzynastej emerytury, a w październiku w ramach obniżonego PIT. - I ten obniżony PIT jest na stałe, przynajmniej jak długo my będziemy rządzić - dodał premier. Zaznaczył, że PiS potrafiło "wydobyć" pieniądze, z których zostały sfinansowane programy socjalne PiS, pieniądze, które "ktoś rozkradał, marnotrawił". - To wielkie marnotrawstwo, te choroby toczące nasz budżet w latach (rządów) naszych poprzedników, to przyzwolenie na mafie VAT-owskie, to wtedy występowało i my chcieliśmy i potrafiliśmy to zmienić - powiedział premier. Jak mówił, "to nie jest przypadek, że te blisko 100 miliardów" złotych, czyli - jak mówił - "jedna czwarta polskiego budżetu", PiS było w stanie przeznaczyć "po prostu dla ludzi". Przekonywał, że programy z "piątki PiS" wywołały też "pozytywne zdumienie" polityków w Brukseli, że "tak pozytywnie przekładają się na gospodarkę".

Dwie połowy jednego meczu

Morawiecki stwierdził, że na naprawę Polski można spojrzeć jak na składający się z dwóch połówek mecz. Dodał, że jedna połowa dobiega końca i będzie poprzedzona wyborami do Parlamentu Europejskiego i parlamentu krajowego. Premier apelował o aktywność i mobilizację w nadchodzących wyborach. - Jestem przekonany, że razem będziemy w stanie odnieść kolejne wielkie zwycięstwa - mówił szef rządu. - Potrzebujemy wszystkich Polaków i wszystkim musimy obiecać, że kiedy będziemy ponownie wybrani, to zrobimy kolejne wielkiej kroki po tych, które już dokonaliśmy. Te kroki zmienią dalej Polskę, uczynią Polskę bardziej sprawiedliwą, jeszcze silniejszą, bezpieczniejszą, dostatnią, taką, jaką byśmy chcieli, żeby była: na poziomie europejskim nasze zarobki, bezpieczeństwo w ramach struktur NATO i życie spokojniejsze, bezpieczniejsze, bardziej dostatnie dla wszystkich Polaków - podkreślił premier.

Morawiecki: wybory do PE to pierwsza połowa meczu
Morawiecki: wybory do PE to pierwsza połowa meczu tvn24

Autor: momo//rzw//kwoj / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości