Polska

Morawiecki: może się czasem mylimy, ale naszą partią jest Polska

Polska

Mateusz Morawiecki w Radzyniu Podlaskim
Mateusz Morawiecki w Radzyniu Podlaskim tvn24
wideo 2/22

Program PiS, jak żaden w ciągu ostatnich 30 lat, jest dla miast takich jak Radzyń Podlaski, dlatego, że odeszliśmy od polityki, która wspierała głównie wielkie miasta - powiedział w sobotę w Radzyniu Podlaskim (województwo lubelskie) premier Mateusz Morawiecki.

- Nasz program piszecie wy, na takich spotkaniach jak to (...) - wy jesteście autorami programu Prawa i Sprawiedliwości - zwrócił się do mieszkańców Radzynia Podlaskiego premier Mateusz Morawiecki.

Program dla małych miast

- Ten program - jak żaden do tej pory w historii naszych ostatnich 30 lat - jest właśnie dla takich miast jak Radzyń Podlaski, dla takich powiatów jak wasz powiat radzyński. Dlatego właśnie, że odeszliśmy od tej polityki, która wspierała głównie wielkie miasta - mówił.

Mateusz Morawiecki podziękował mieszkańcom Radzynia Podlaskiego za patriotyzm. - Bo to jest to, od czego się wszystko zaczyna. Mogą być ludzie, którzy są trochę bardziej prawicowi, trochę bardziej lewicowi. Zresztą - co to wszystko znaczy? Najważniejsze, żebyśmy byli wszyscy w służbie Polski i społeczeństwa polskiego - stwierdził. Premier zacytował słowa księcia Adama Jerzego Czartoryskiego o tym, że znał on tylko dwie partie: polską i antypolską. - My na pewno jesteśmy partią polską - zapewnił.

- Dzień zacząłem w powiecie (...) parczewskim, w gminie Podedwórze. (…) Tam w kwietniu obiecałem, że będziemy remontować kompletnie dziurawą drogę. Nasi poprzednicy po prostu ją zamknęli, zabronili jeździć. Tak jest najłatwiej. Wyłączyć światło, udać, że się nie ma problemu, ale my te problemy dostrzegamy – zapewniał premier.

"Setki spotkań, tysiące ludzi"

Problemy, jak zaznaczył, nie zawsze są widoczne z Warszawy, ale można je zobaczyć dzięki lokalnym spotkaniom. - Setki spotkań, tysiące ludzi, uściśnięte ręce. Wasze propozycje bierzemy na serio, na poważnie. Dziękujemy za wasze wsparcie, za wasze zrozumienie, że idziemy w dobrym kierunku, że może się czasem i potykamy, mylimy, ale naszą partią jest Polska i naszym programem jest Polska i ludzie tu mieszkający – oświadczył szef rządu. - Prawo i Sprawiedliwość jest partią społeczną, bo działamy dla społeczeństwa. Jesteśmy partią narodową, bo działamy dla narodu polskiego. I my reprezentujemy najlepiej również polską wieś, więc jesteśmy partią ludową – wyliczał.

Autor: momo//rzw / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości