Polska

Modzelewski i Rybiński wśród ekspertów Glińskiego

Polska

Aktualizacja:
Premier Gliński prezentuje swoich ekspertów
tvn24Krzysztof Rybiński, Piotr Gliński i Witold Modzelewski podczas konferencji prasowej

- Pierwszym warunkiem jest odbudowa wspólnoty. Do tego może służyć rząd techniczny, potrzebna jest komunikacja, a nie wszechogarniająca propaganda - mówił podczas prezentacji swoich doradców prof. Piotr Gliński, kandydat PiS na premiera technicznego. W gronie jego ekspertów znajdują się ekonomiści Krzysztof Rybiński i Witold Modzelewski.

- Konieczna jest odbudowa debaty publicznej, edukacja obywatelska społeczeństwa. Łatwiej manipulować niedoedukowanymi, wreszcie włączenie grup wykluczonych - kontynuował Gliński.

Eksperci poznani

Na konferencji prasowaj kandydat na premiera zaprezentowł swoich ekspertów.

Prof. Witold Modzelewski jest specjalistą w dziedzinie podatków i prawa podatkowego; profesorem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Autorem i współautorem kilku tysięcy publikacji książkowych i artykułów. Prof. Rybiński jest absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego. Doktor habilitowany nauk ekonomicznych. Był wiceprezesem NBP, członkiem Komisji Nadzoru Finansowego, członkiem unijnego Komitetu Ekonomiczno-Finansowego i wicegubernatorem Banku Światowego. Obecnie jest rektorem Akademii Finansów i Biznesu Vistula.

Gliński spotyka się z klubami

Kandydat PiS na premiera wezwał we wtorek przedstawicieli wszystkich sejmowych klubów, z wyjątkiem Ruchu Palikota, do rozmowy w sprawie poparcia jego kandydatury. Z Glińskim rozmawiać chce Solidarna Polska a także SLD, zastrzegając, że nie wierzy w powodzenie inicjatywy PiS ws. konstruktywnego wotum nieufności. Rozmów nie wyklucza PSL, choć podkreśla, że to "akcja pozbawiona sensu i efektów". Z kandydatem PiS na premiera nie spotka się PO. Wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu PO-PSL, z kandydaturą prof. Glińskiego na premiera, klub PiS złożył w poniedziałek w Sejmie. Sejm zajmie się wnioskiem na posiedzeniu 6-8 marca.

Autor: nsz//bgr / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości