Mirosław Nahacz nie żyje

TVN24

Aktualizacja:
REPORTERMirosław Nahacz nie żyje

Jeden z najzdolniejszych pisarzy młodego pokolenia, Mirosław Nahacz, nie żyje. Okoliczności śmierci 23-latka bada policja.

Z informacji uzyskanych od wydawnictwa "Czarne", z którym współpracował Nahacz wynika, że dzisiaj odnaleziono jego ciało. Jeden ze znajomych chłopaka przyznał, że od kilku dni nie było z nim kontaktu. Nie chciał mówić o przyczynach śmierci swojego kolegi. Potwierdził, że szczegóły bada policja.

Mirosław Nahacz urodził się w 1984 roku w Gładyszowie w Beskidzie Niskim. Debiutował w 2003 roku, jako osiemnastolatek, książką "Osiem cztery", o której Cezary Polak ("Gazeta Wyborcza") napisał: „Nahacz sportretował pokolenie postpeerelu - kalekie, które wchodzi w dorosłe życie bez bagażu wartości". Jego debiut prozatorski stał się sensacją wydawniczą na miarę debiutu Doroty Masłowskiej. W marcu 2004 roku ukazała się druga książka pt. „Bombel”, a w październiku 2005 pt. „Bocian i Lola”, którą Polak opisał jako „opowieść o halucynacyjnej wędrówce przez rzeczywistość”. Nahacz współpracował z wydawnictwem "Czarne" i z miesięcznikiem „Lampa”. Jest współautorem scenariuszu do serialu pt. „Egzamin z życia”, emitowanego przez TVP 2.

Źródło: tvn24.pl, TVN24, PAP