Minister obrony narodowej zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
kb
Źródło:
TVN24
Mariusz Błaszczak podczas odprawy komendantami-rektorami i dowódcamiTWITTER/MON_GOV_PL
wideo 2/35
TWITTER/MON_GOV_PLMariusz Błaszczak podczas odprawy komendantami-rektorami i dowódcami

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak poinformował w niedzielę, że jest zakażony koronawirusem. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni" - napisał Błaszczak.

19 października minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak został po raz drugi skierowany na kwarantannę. Jak poinformował na Twitterze, miał kontakt z osobą, u której stwierdzono koronawirusa. Minister dodał, że nie ma żadnych objawów choroby.

Na poprzednią kwarantannę skierował się sam siódmego października po stwierdzeniu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 u generała dywizji Jarosława Gromadzińskiego, dowódcy 18. Dywizji Zmechanizowanej, z którym się spotkał. Wtedy również szef MON wskazywał, że nie ma objawów wskazujących na zakażenie.

"Wynik niestety jest dodatni"

W niedzielę poinformował, że jest zakażony koronawirusem. "Po przebyciu kwarantanny miałem zrobiony test na obecność koronawirusa. Wynik niestety jest dodatni. Czuję się dobrze. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad sanitarnych - napisał Błaszczak.

Kwarantanna u osób, u których nie występują objawy kliniczne COVID-19, trwa 10 dni i kończy się automatycznie. Od drugiego września osoby przebywające na kwarantannie, które nie mają objawów zakażenia koronawirusem, nie są już poddawane testom.

Autor:kb

Źródło: TVN24

Tagi:
Raporty: