Polska

Miller z Palikotem. "Daleko posunięta współpraca". Wspólne wnioski ws. afery taśmowej

Polska

Miller z Palikotem. "Daleko posunięta współpraca". Wspólne wnioski ws. afery taśmowej
tvn24SLD rozpoczyna współpracę z Twoim Ruchem

Zarząd SLD podjął uchwałę o "daleko posuniętej współpracy z Twoim Ruchem" - dowiedziały się "Fakty" TVN. Uchwała zakłada m.in. wspólne wnioski o powołanie komisji śledczej ws. afery taśmowej oraz o wota nieufności wobec ministrów Sienkiewicza i Sikorskiego. Więcej na ten temat w "Faktach" o godz. 19:00.

Niewykluczony jest również wspólny wniosek o konstruktywne wotum nieufności z kandydatem na premiera uzgodnionym między obiema partiami.

Lewica bliżej

W tym tygodniu ma odbyć się spotkanie Leszka Millera z Januszem Palikotem.

Jerzy Wenderlich (SLD) podkreślił w TVN24, że partie złączą siły, by wyjaśnić aferę taśmową. Artur Dębski poinformował, że TR przekazał już wnioski o komisje śledcze Millerowi i czeka na jego akceptację. - Dobro państwa, szczególne sytuacje wymagają współpracy ponad wszelkimi podziałami - mówił Dębski.

Będą badać aferę taśmową

Leszek Miller zapowiedział, że SLD nie dopuści, by rząd zamiótł pod dywan sprawę nagranych rozmów polityków. - Treść nagrań w dużej części jest szokująca, jeżeli zważyć, że rozmawiają czołowe osobistości administracji premiera Tuska o sprawach, które są strategiczne - mówił Miller na piątkowym posiedzeniu zespołu Sojuszu, który ma zająć się nagraniami opublikowanymi przez tygodnik "Wprost".

Z kolei Janusz Palikot zaapelował w ubiegłym tygodniu do prokuratury, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, a także do premiera Donalda Tuska o ujawnienie wszystkich taśm z nagranymi rozmowami, które ma prokuratura prowadząca śledztwo w sprawie podsłuchiwania polityków i ABW.

Poinformował, że TR przygotował trzy wnioski o komisje śledcze, w tej sprawie.

Z ostatniego sondażu zrealizowanego w połowie czerwca przez Millward Brown dla "Faktów" TVN wynika, że w najbliższych wyborach SLD może liczyć na 10 proc. poparcia, a Twój Ruch na 4 proc.

Autor: db//rzw,gak/zp / Źródło: Fakty TVN

Pozostałe wiadomości