Polska

"Miłej majówki z Polską". Prezydent nad Zalewem Zegrzyńskim, premier w Radomiu

Polska

Prezydent Bronisław Komorowski życzył Polakom miłej majówki
tvn24Prezydent Bronisław Komorwski świętował Dzień Flagi w Warszawie i nad Zalewem Zegrzyńskim

Prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną uczestniczyli w uroczystym otwarciu sezonu nad Zalewem Zegrzyńskim. W strażnicy legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego prezydent zapoznał się ze stanem przygotowań WOPR do sezonu letniego. Premier Ewa Kopacz była w Radomiu, gdzie rozdawała biało-czerwone flagi.

- Cieszę się, że możemy razem z żoną brać udział w inauguracji sezonu turystyczno-wodniackiego, trochę pewnie żeglarskiego. Ta inauguracja jest połączona z majowymi rocznicami i jednocześnie z wypoczynkiem - powiedział Komorowski.

"Miłej rekreacji"

Prezydent podziękował słynnemu żeglarzowi sportowemu Mateuszowi Kusznierewiczowi za promowanie bezpiecznej formy wypoczywania na wodzie. - Jest bardzo ważne, aby autorytety takich wielkich mistrzów przemawiały do naszej wyobraźni i kształtowały nowe normy, obyczaje związane z potrzebą wypoczywania w sposób bezpieczny - powiedział Komorowski.

- Życzę miłej rekreacji, sportu, żeglowania i majówki z Polską - dodał.

Para prezydencka, której towarzyszyli młodzi żeglarze z Klubu Żeglarskiego Pilawa w Nieporęcie, uczestniczyła w krótkim rejsie po zalewie.

Premier z flagą

- Dbałość o symbole narodowe to jedno, a dbałość o historię i prawdę historyczną, to drugie. Dbajmy nie tylko o symbole, ale bądźmy też bardzo czujni, jeśli chodzi o głoszenie prawdy historycznej – powiedziała z kolei premier Ewa Kopacz, która w Radomiu rozdawała biało-czerwone flagi.

- Nie pozwólmy, aby ktokolwiek naszą prawdę historyczną deformował lub ją zmieniał. To trzeba naszym dzieciom, naszym wnukom, od najmłodszych lat przekazywać – jako element wychowania, ale także element budowania miłości do swojego kraju – powiedziała premier dziennikarzom podczas obchodów Dnia Flagi w Radomiu.

Szczególny obowiązek

Ewa Kopacz rozdawała w sobotę przed południem na deptaku w Radomiu biało-czerwone flagi. Akcję z okazji Dnia Flagi zorganizowali, podobnie jak w poprzednich latach, działacze radomskiej PO.

- Zachęcałam mieszkańców Radomia do wywieszania flagi, bo wierzę, że miasto z tak piękną historią, ale też tragiczną historią [protesty robotnicze w Czerwcu’76 - red.], ma szczególny obowiązek, jeśli chodzi o pielęgnowanie historii Polski i dbanie o nią – stwierdziła Ewa Kopacz.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto obchodzone 2 maja. Zostało wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r.

Premier Ewa Kopacz rozdawała flagi w Radomiu
Premier Ewa Kopacz rozdawała flagi w Radomiutvn24

Autor: asz\mtom / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości