TVN24 | Polska

Migranci z Michałowa, w tym dzieci, wypychani za granicę. Radny Michałowa komentuje

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24
Radny Michałowa: zaraz przyjdą mrozy i tym ludziom jakoś trzeba pomóc
Radny Michałowa: zaraz przyjdą mrozy i tym ludziom jakoś trzeba pomócTVN24
wideo 2/4
TVN24Radny Michałowa o migrantach: zaraz przyjdą mrozy, tym ludziom trzeba pomóc

Grupa migrantów, a wśród nich kobiety i dzieci, została odesłana na granicę z Białorusią. Jak podała rzeczniczka podlaskiej Straży Granicznej, zastosowano wobec nich "procedurę zgodnie z rozporządzeniem". - Było powiedziane, że to dzieci z Michałowa. My nie mamy z tym nic wspólnego – zwrócił uwagę radny Michałowa Bogusław Ostaszewski.

W poniedziałek przed placówką Straży Granicznej w Michałowie na Podlasiu przebywało ponad 20 migrantów, w tym kobiety oraz ośmioro dzieci. W środę rzeczniczka prasowa Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz przekazała, że wobec migrantów "zastosowano procedurę zgodnie z rozporządzeniem".

CZYTAJ WIĘCEJ: CO SIĘ STAŁO Z DZIECMI Z MICHAŁOWA

Migranci wywiezieni na granicę

Rzeczniczka Straży Granicznej potwierdziła, że wśród nich były kobiety i dzieci. Na pytanie, czy to oznacza, że zostali wywiezieni z powrotem na granicę, Zdanowicz odparła: - Tak, zostali doprowadzeni do linii granicy i teraz znajdują się na Białorusi.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Dzieci migrantów przed budynkiem Straży Granicznej w MichałowieTVN24

Radny Michałowa: zaraz przyjdą mrozy, trzeba im pomóc

Do sprawy migrantów z Michałowa odniósł się radny miasta Bogusław Ostaszewski.

- Uważam, że każdy jest człowiekiem i jakaś godność powinna istnieć. Inaczej to wygląda, gdy chce uciec dorosły mężczyzna, a inaczej, gdy patrzymy na kobiety i dzieci - wskazał. - Nie wiem, jak to się skończy, ale obawiamy się tego, że zaraz przyjdą mrozy i tym ludziom jakoś trzeba pomóc - dodał.

- Było powiedziane, że to dzieci z Michałowa. My nie mamy z tym nic wspólnego, aczkolwiek dzieci powinny mieć godne warunki, a nie na zasadzie takiej, że znowu nie wiadomo, gdzie one są i gdzie będą - stwierdził radny.

- Patrzyłem na te maluchy. Serce się kraje, jeżeli te dzieci mają przebywać nie wiadomo gdzie - dodał.

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości