TVN24 | Polska

Sienkiewicz o mailu Dworczyka: Urzędnicy państwowi mówią językiem zbrodniarzy wojennych. To podłość

TVN24 | Polska

Autor:
ads/kab
Źródło:
tvn24.pl
Sienkiewicz: nie może być tak, że jeden urzędnik państwowy do drugiego mówi językiem zbrodniarzy wojennych
Sienkiewicz: nie może być tak, że jeden urzędnik państwowy do drugiego mówi językiem zbrodniarzy wojennychTVN24
wideo 2/5
TVN24Sienkiewicz: nie może być tak, że jeden urzędnik państwowy do drugiego mówi językiem zbrodniarzy wojennych

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomej Sienkiewicz skrytykował z mównicy sejmowej szefa kancelarii premiera Michała Dworczyka, który - jak wynika z treści ujawnionego maila - w rozmowach o kształcie rządu posługiwał się nazistowską dewizą. - To podłość, upokorzenie państwa. Wasze wszystkie opowieści o patriotyzmie są bzdurą. Tak naprawdę nienawidzicie Polski i jej historii - zwrócił się do rządzących.

W jednym z opublikowanych maili ze skrzynki szefa KPRM Michała Dworczyka wymienia się on rekomendacjami dotyczącymi wiceministrów z rzecznikiem rządu Piotrem Muellerem i szefem gabinetu politycznego premiera Krzysztofem Kubowem. W jednej z wiadomości Dworczyk odwoływał się do motta Waffen SS - "Meine Ehre heißt Treue" (Moim honorem jest wierność).

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO 

Sienkiewicz: Urzędnicy państwowi mówią językiem zbrodniarzy wojennych. To podłość

Poseł Koalicji Obywatelskiej Bartłomiej Sienkiewicz na posiedzeniu Sejmu w czwartek złożył wniosek formalny o zamknięcie obrad "do czasu, kiedy pan premier Mateusz Morawiecki zdymisjonuje Michała Dworczyka za haniebne używanie słów rodem z SS, z faszystowskiego języka".

- To rzecz niedopuszczalna. Nie może być tak, że w stolicy kraju, która została odbudowana na trupach ludzi wymordowanych przez SS jeden urzędnik państwowy do drugiego mówi językiem zbrodniarzy wojennych, którzy zrównali tę stolicę z ziemią - podkreślił.

Jego zdaniem "to podłość, upokorzenie państwa". - Wasze wszystkie opowieści o patriotyzmie są bzdurą. Tak naprawdę nienawidzicie Polski, jej historii, jej tradycji. Dość tego - zwrócił się do rządzących.

Autor:ads/kab

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Pozostałe wiadomości