TVN24 | Polska

"Dziękuję wszystkim zaangażowanym. Narodowy Program Szczepień przyspiesza"

TVN24 | Polska

Autor:
kz/kab
Źródło:
PAP
"Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie jesienna fala zachorowań i zgonów"
"Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie jesienna fala zachorowań i zgonów"TVN24
wideo 2/8
TVN24"Im większa będzie grupa osób niezaszczepionych na jesieni, tym większa będzie jesienna fala zachorowań i zgonów"

Narodowy Program Szczepień zdecydowanie przyspiesza - ocenił szef KPRM i pełnomocnik rządu do spraw szczepień Michał Dworczyk. "W tym tygodniu wykonanych zostało 1,6 miliona szczepień przeciwko COVID-19" - poinformował w mediach społecznościowych.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Według rządowych statystyk w Polsce wykonano dotąd prawie 11,9 miliona szczepień przeciw COVID-19. W pełni zaszczepionych, czyli dwiema dawkami szczepionek firm Pfizer, Moderna i AstraZeneca lub jednodawkowym preparatem Johnson & Johnson, jest blisko 3 miliony osób.

"W tym tygodniu wykonanych zostało 1,6 miliona szczepień przeciwko COVID-19 - NPS (Narodowy Program Szczepień - red.) zdecydowanie przyspiesza" - napisał w niedzielę na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk.

Podziękował wszystkim zaangażowanym w ten proces i przypomniał, że o północy rusza rejestracja dla osób z roczników 1986-1987. Zarejestrować można się na kilka sposobów: przez system e-Rejestracji i Internetowe Konto Pacjenta, infolinię 989, SMS-em na numer 880-333-333 lub w punkcie szczepień.

"Zaszczep się w majówkę"

Z kolei od soboty trwa ciesząca się dużym zainteresowaniem akcja "Zaszczep się w majówkę". Wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, mogą do poniedziałku zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Chętni otrzymują jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

Drugi dzień kolejek do szczepień w Warszawie
Drugi dzień kolejek do szczepień w WarszawieTVN24

"Dziękuję medykom za poświęcony czas, a wojewodom za sprawną i bezpieczną organizację akcji w 16 miastach na terenie całego kraju" - napisał na Twitterze Dworczyk.

Mobilne punkty szczepień pojawiły się we Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Gorzowie Wielkopolskim, Łodzi, Warszawie, Krakowie, Opolu, Rzeszowie, Gdyni, Chorzowie, Białymstoku, Olsztynie, Kielcach, Poznaniu i Szczecinie.

Autor:kz/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości