Polska

Mazurek: zachęcałabym prezydenta, żeby witał Jarosława Kaczyńskiego

Polska

W piątek spotkanie Duda - Kaczyński [Materiał "Faktów po południu"]
W piątek spotkanie Duda - Kaczyński [Materiał "Faktów po południu"]Ewa Koziak | Fakty po południu
wideo 2/35

Wszyscy powinniśmy absolutnie z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo jest to jedyny człowiek, któremu udało się uzyskać tak ogromny sukces - stwierdziła w środę rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek. Gdybym ode mnie zależało i mogłabym cokolwiek doradzić, to oczywiście, że bym zachęcała do tego, żeby prezydent go witał - dodała.

W piątek w godzinach popołudniowych odbędzie się spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Będzie to czwarte spotkanie prezydenta i prezesa partii rządzącej w sprawie zmian w wymiarze sprawiedliwości.

"To dzięki niemu mamy prezydenta Andrzeja Dudę"

Mazurek była w środę gościem wPolsce.pl. Prowadzący program, powołując się na słowa Krystyny Pawłowicz spytał, czy prezydent Andrzej Duda powinien okazywać więcej szacunki prezesowi Kaczyńskiemu i witać go osobiście podczas spotkań w Belwederze.

Posłanka Pawłowicz wcześniej oceniła, że fakt, iż prezydent nie wita w progu Jarosława Kaczyńskiego - mimo że jest gospodarzem - jest "upokarzaniem prezesa". - Dla siwej głowy i promotora politycznego należy się szacunek - mówiła.

- Wszyscy powinniśmy absolutnie z większym szacunkiem traktować Jarosława Kaczyńskiego, bo jest to jedyny człowiek, któremu udało się uzyskać tak ogromny sukces. To dzięki niemu mamy prezydenta Andrzeja Dudę, to dzięki niemu mamy większość parlamentarną i rząd Prawa i Sprawiedliwości - skomentowała rzeczniczka PiS.

Jak stwierdziła, "nikomu po 1989 roku nic takiego się nie udało". - Ten człowiek od dwudziestu paru lat jest tak nieprzyzwoicie hejtowany, że ja się dziwię, że wśród polityków, wśród dziennikarzy jest tak niewiele osób, które staną murem za tym człowiekiem. To jest po prostu nieprzyzwoite, z czym się on spotyka - skomentowała.

"Szacunek absolutnie mu się należy"

- To jest człowiek niezwykle dobry, kompletnie nie jest małostkowy, nie przejmuje się negatywny opiniami na swój temat, przez co pokazuje, jaką ogromną ma klasę w sobie. To jest człowiek, dla którego Polska jest najważniejsza, nie to, co o nim mówią, nie to, jak go odbierają, tylko cel. A tym celem ma być reforma, dzięki której nasz kraj będzie w lepszej kondycji i finansowej, i gospodarczej, i społecznej, będzie bezpieczny - oceniła Mazurek.

Jak dodała, za to podziwia Jarosława Kaczyńskiego. - Ja go za to zawsze będę broniła. Oczywiście uważam, że szacunek absolutnie mu się należy - zaznaczyła.

- Gdybym ode mnie zależało i mogłabym cokolwiek doradzić, to oczywiście, że bym zachęcała do tego, żeby [prezydent - red.] go witał - stwierdziła Beata Mazurek.

Autor: KB/adso / Źródło: wPolsce.pl

Raporty:
Pozostałe wiadomości