Polska

Maskymiuk i Woszczerowicz bez immunitetu?

Polska

Aktualizacja:

Warszawska prokuratura okręgowa prześle do Sejmu wnioski o uchylenie immunitetów Lechowi Woszczerewiczowi i Januszowi Maksymiukowi – poinformował "Wprost”. - Takie wnioski nie trafiły do prokuratury krajowej - odpowiedział w TVN24 prokurator krajowy Dariusz Barski.

Prokurator krajowy nie chciał potwierdzić, czy prokuratura ma takie działania w planach.

Nazwisko Woszczerowicza pojawia się w kontekście przecieku o akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Januszowi Maksymiukowi grozi zaś, według "Wprost", odpowiedzialność karna za składanie fałszywych zeznań i utrudnianie śledztwa w sprawie akcji CBA w ministerstwie rolnictwa.

Barski powiedział jednak, że poseł Samoobrony Lech Woszczerowicz ma stawić się dziś w prokuraturze w charakterze świadka. Barski nie chciał także przekazać żadnych szczegółów przesłuchań. Nie wiadomo także, czy dojdzie do konfrontacji między zatrzymanymi dziś Januszem Kaczmarkiem, Konradem Kornatowski i Jaromirem Netzlem.

Według "Wprost" prokuratura ma też gotowe zarzuty dla Ryszarda Krauzego. Jeśli w najbliższych dniach nie wróci on do Polski, to prokuratura będzie wnosić o wydanie za nim międzynarodowego listu gończego i Europejskiego Nakazu Aresztowania.

Źródło: TVN24, PAP

Pozostałe wiadomości