Masa Powstańcza jedzie dziś przez Warszawę

Polska

Aktualizacja:
targeo.plTrasa przejazdu Masy Powstańczej

Już dziś ponad dwa tysiące osób przejedzie na rowerach ulicami Warszawy w Masie Powstańczej oddając w ten sposób hołd powstańcom warszawskim. By wziąć udział w tym wydarzeniu, można zarejestrować się jeszcze w godzinach 14:30 -16:45. Zostało już tylko 250 miejsc. Także dziś ponad 300 osób weźmie udział w fotograficznej grze miejskiej "Twoja klisza z Powstania".

Masa Powstańcza to coroczny rajd rowerowy organizowany przez Muzeum Powstania Warszawskiego i Warszawską Masę Krytyczną. Tegoroczny przejazd współorganizuje Urząd Dzielnicy Mokotów.

Masa Powstańcza na Mokotowie

Masa wystartuje o godz. 17 sprzed Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym roku rowerzyści przemierzą trasę, która nawiązuje do szlaku bojowego Pułku AK "Baszta" i przebiegać będzie ulicami Mokotowa. Podczas trzygodzinnego przejazdu o historii walk w tej okolicy opowie varsavianista i dziennikarz "Gazety Stołecznej" Jerzy S. Majewski.

By wziąć udział w tym wydarzeniu można się jeszcze zarejestrować dziś w godzinach 14:30 -16:45. Do masy można dołączyć w każdej chwili, ale tylko zarejestrowani uczestnicy mogą liczyć na pamiątkową koszulkę.

Przed startem Masy Powstańczej policja dla wszystkich chętnych będzie bezpłatnie znakowała rowery. Potrzebny będzie dowód zakupu pojazdu (karta gwarancyjna lub rachunek/faktura/paragon) oraz dowód tożsamości.

ZOBACZ MAPĘ W POWIĘKSZENIU

"Twoja klisza z Powstania"

Także dziś odbędzie się jubileuszowa edycja "Twojej kliszy z Powstania". Gra, na którą zaprasza Muzeum Powstania Warszawskiego, to coś dla tych, którzy kochają starą Warszawę, fotografię i mają w sobie zmysł odkrywcy.

Motywem przewodnim tegorocznego projektu i jednocześnie przewodnikiem gry będzie zmarły 28 kwietnia 2011 roku uczestnik Powstania Warszawskiego i dokumentator walk na Starówce - Wiesław Chrzanowski. Tegoroczna edycja zabierze nas w samo serce walk rozgrywających się w sierpniu i wrześniu 1944 roku na terenie warszawskiej Starówki. W tym roku jednak gra odbywać się będzie w godzinach nocnych, co pozwoli spojrzeć pod innym kątem na te znane i mniej znane rejony warszawskiego Starego Miasta.

Żeby wziąć udział w grze, należy wcześniej zarejestrować się na stronie www.klisza.1944.pl. Po rejestracji uczestnik otrzyma wiadomość zwrotną z zaszyfrowanym miejscem startowym, gdzie będą rozdawane karty do gry. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie aparatu fotograficznego z lampą błyskową i latarki. W grze można wziąć udział samemu lub ze znajomymi czy rodziną.

Czytaj też raport tvnwarszawa.pl: Masa i Klisza, czyli powstańcza sobota

Portal tvn24.pl jest jednym z patronów medialnych imprezy.

ant//kdj

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: targeo.pl