Grodzki: w czwartek spodziewamy się opinii Komisji Weneckiej

TVN24 | Polska

Autor:
ads//rzw
Źródło:
TVN24
Grodzki: w czwartek spodziewamy się opinii Komisji WeneckiejTVN24
wideo 2/36
TVN24Grodzki: w czwartek spodziewamy się opinii Komisji Weneckiej

Opinii Komisji Weneckiej dotyczącej nowelizacji ustaw sądowych spodziewamy się w czwartek - poinformował w środę marszałek Senatu Tomasz Grodzki. Zaznaczył, że w pierwszej kolejności zapoznają się z nią senatorowie, a dopiero później będzie udostępniona publicznie.

Senat w środę po godzinie 11 rozpoczął debatę nad ustawą represyjną, czyli nowelizacją ustaw sądowych, rozszerzającą odpowiedzialność dyscyplinarną sędziów i wprowadzającą zmiany w procedurze wyboru I prezesa Sądu Najwyższego. Senackie komisje opowiedziały się we wtorek za odrzuceniem noweli w całości. Senatorowie PiS złożyli wniosek mniejszości o przyjęcie nowelizacji bez poprawek.

Jeszcze przed rozpoczęciem obrad marszałek Senatu Tomasz Grodzki zorganizował konferencję prasową. Przypomniał, że umówiony jest z prezydentem Andrzejem Dudą na spotkanie w cztery oczy na godzinę 16 - Będziemy poruszać, myślę, ważne dla Polski tematy - powiedział.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki
PAP/Wojciech Olkuśnik

Grodzki: w czwartek spodziewamy się opinii Komisji Weneckiej

W zeszłym tygodniu z wizytą do Polski przyjechali przedstawiciele Komisji Weneckiej, którzy prowadzili rozmowy na temat nowelizacji ustaw sądowych.

- Jutro spodziewamy się w trybie pilnym opinii Komisji Weneckiej na temat ustaw omawianych, nad którymi głosowanie będzie się odbywało, jak mniemam w piątek. Czy do południa, czy po południu, to zależy od pań i panów senatorów, jak gorąca będzie dyskusja - przekazał marszałek.

Dodał, że raport Komisji Weneckiej "w pierwszym rzędzie zobaczą panie i panowie senatorowie". - Później oczywiście udostępnimy go publicznie - powiedział Grodzki.

Źródło: TVN24

ads//rzw