Polska

Złamał nastolatkowi obojczyk na Marszu Równości. Policja szuka tego mężczyzny

Polska

Policja poszukuje sprawcy, który podczas Marszu Równości złamał nastolatkowi obojczyk
Policja poszukuje sprawcy, który podczas Marszu Równości złamał nastolatkowi obojczykKarol Radziszewski
wideo 2/22

Policja poszukuje jednego z mężczyzn, który w czasie Marszu Równości w Białymstoku zaatakował i kopnął nastolatka. Chłopak według nieoficjalnych informacji portalu tvn24.pl ma złamany obojczyk. Jego rodzice złożą w tej sprawie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa - przekazał nadkomisarz Tomasz Krupa z podlaskiej policji.

Informację, że policjanci odszukali kolejnego poszkodowanego uczestnika marszu w sobotnich zamieszkach potwierdził tvn24.pl rzecznik podlaskiej policji nadkomisarz Tomasz Krupa.

- Rodzice złożą zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Poszukujemy mężczyzny, który kopnięciem uderzył nastolatka - mówi nam rzecznik.

"Nie bój się, nic się nie stanie. Tylko tumany strzelają"

Tę scenę przemocy widać na jednym z nagrań zarejestrowanych w sobotę, podczas Marszu Równości w Białymstoku. Zza kadru słychać głos dziewczynki: - Mamo, chodź, bo ja się boję.

- Nie bój się, nic się nie stanie. Tylko tumany strzelają - uspokaja matka. - Czemu? - pyta dziewczynka, płacząc. - Bo ludzie są po prostu nietolerancyjni jedni dla drugich. Rozumiesz? Dlatego - tłumaczy matka.

Na nagraniu widać, że pobity chłopak zachowywał się spokojnie. Po uderzeniu był oszołomiony. Teraz - według nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł tvn24.pl - okazuje się, że ma złamany obojczyk.

Policja szuka agresorów i publikuje ich wizerunki

Specjalnie powołany zespół śledczy w podlaskiej policji szuka osób, które na Marszu Równości łamały prawo, między innymi swoim agresywnym zachowaniem. Policjanci opublikowali wizerunki uczestników kontrmanifestacji, do których chcą dotrzeć. - Baza będzie aktualizowana o kolejne zdjęcia. Prosimy o kontakt z komendą miejską policji każdego, kto może pomóc - deklaruje nadkomisarz Krupa.

Zatrzymano już co najmniej czterech sprawców przestępstw i ponad dwudziestu sprawców wykroczeń.

Autor: Robert Zieliński (r.zielinski@tvn.pl) / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Karol Radziszewski

Pozostałe wiadomości