Polska

Marsz dla Iwony. Rutkowski szuka

Polska

Marsz dla Iwony w Sopocie
TVN24/PAPMarsz dla Iwony w Sopocie

Ulicami Trójmiasta przeszedł marsz osób wspierających poszukiwania Iwony Wieczorek. Jego uczestnicy mieli na sobie białe koszulki z czarnym znakiem zapytania. Według Polskiego Radia na nowy ślad w sprawie zaginionej wpadł detektyw Krzysztof Rutkowski.

Uczestnicy marszu wyruszyli o godz. 12 spod sopockiego molo, a skończyli przy wejściu nr 63 na plażę w Jelitkowie.

Zaginęła w drodze do domu

19-letnia Iwona Wieczorek zaginęła 17 lipca nad ranem. Poprzedni wieczór i część nocy spędziła w Sopocie w towarzystwie znajomych. Nad ranem odłączyła się od nich i - jak zarejestrowały kamery monitoringu miejskiego - szła deptakiem biegnącym przez nadmorski las w kierunku Gdańska, gdzie mieszka. Do domu jednak nie dotarła.

Śledztwo prowadzi gdańska Prokuratura Okręgowa. Sprawę zaginięcia Iwony od wielu dni opisują lokalne media; w poszukiwania włączył się detektyw, miasto Sopot oraz jasnowidze, u których pomocy szukała rodzina. Władze kurortu wyznaczyły m.in. 20 tys. zł nagrody dla osoby, która pomoże w znalezieniu dziewczyny

Rutkowski w akcji

Osławiony detektyw Krzysztof Rutkowski ogłosił, że chce skorzystać z pomocy gdańszczan i wraz z nimi przeszukać miejsca, gdzie spodziewa się znaleźć ślady zaginionej dziewczyny. Jakie to będą miejsca - nie chce zdradzić - podaje Polskie Radio. Twierdzi też, że trafił na ślad łączący dziewczynę z jednym z gdańskich policjantów. Detektyw zaoferował 1000 zł nagrody dla wylosowanego uczestnika poszukiwań.

Rysopis dziewczyny

Zaginiona dziewczyna ma 164 cm wzrostu, piwne oczy i długie blond włosy. W dniu zaginięcia ubrana była w biało-granatową bluzkę w paski, granatową spódniczkę i niebieskie zamszowe szpilki. Miejski monitoring zarejestrował, że o godzinie 4:12 17 lipca dziewczyna szła nadmorskim deptakiem w Gdańsku Jelitkowie, przy końcu ul. Piastowskiej (w okolicy wejścia na plażę nr 63). Za nią szedł mężczyzna.

Osoby, które wiedzą coś na temat zaginionej, proszone są o kontakt pod numerami telefonów: Crime Stoppers 800-677-777 lub oficera dyżurnego KWP w Gdańsku (58) 321-53-33. (PAP

Źródło: Polskie Radio

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/PAP

Pozostałe wiadomości