TVN24 | Polska

Mark Brzezinski złożył kwiaty przy grobach Kościuszki oraz Marii i Lecha Kaczyńskich na Wawelu

TVN24 | Polska

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP
Mark Brzezinski o nominacji: to jest dla mnie ogromny zaszczyt
Mark Brzezinski o nominacji: to jest dla mnie ogromny zaszczytTVN24
wideo 2/2
TVN24Mark Brzezinski o nominacji: to jest dla mnie ogromny zaszczyt

Mark Brzezinski, ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce, odwiedził Katedrę Wawelską w Krakowie, gdzie złożył kwiaty przy grobach Tadeusza Kościuszki oraz Marii i Lecha Kaczyńskich - poinformował w czwartek Konsulat Generalny USA w Krakowie.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"W czasie wizyty w Krakowie ambasador Mark Brzezinski odwiedził Katedrę Wawelską składając kwiaty przy grobach Tadeusza Kościuszki oraz Marii i Lecha Kaczyńskich" - przekazał na Twitterze amerykański konsulat w Krakowie. Zamieszczono też zdjęcia z Wawelu.

Mark Brzezinski nowym ambasadorem

W połowie stycznia wiceprezydent USA Kamala Harris oficjalnie zaprzysiężyła Brzezinskiego na ambasadora USA w Polsce. Przyleciał do Warszawy w zeszły piątek. Nie jest jeszcze znany termin złożenia przez niego listów uwierzytelniających.

Mark Brzezinski oficjalnie powitany w ambasadzie USA w Warszawie

W grudniu kandydatura Brzezinskiego na ambasadora w Polsce została zatwierdzona przez Senat USA przez aklamację. Będzie to druga dyplomatyczna misja Brzezinskiego jako ambasadora. Za kadencji prezydenta Baracka Obamy był ambasadorem USA w Szwecji. Wcześniej był między innymi dyrektorem ds. Rosji w Radzie Bezpieczeństwa Narodowego w administracji Billa Clintona. Był też jednym z doradców Joe Bidena w czasie jego zwycięskiej kampanii prezydenckiej w 2020 roku.

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter/US Consulate Krakow

Pozostałe wiadomości