TVN24 | Polska

Mariusz Błaszczak zakażony koronawirusem

TVN24 | Polska

Autor:
ft/adso
Źródło:
PAP
Mariusz Błaszczak o black hawkach z Mielca dla polskiego wojska
TVN24Mariusz Błaszczak o black hawkach z Mielca dla polskiego wojska

Szef MON Mariusz Błaszczak poinformował w czwartek rano, że jest zakażony koronawirusem. "Czuję się dobrze, będę wykonywał swoje obowiązki podczas izolacji. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa" - przekazał minister.

"Niestety, koronawirus dopadł również mnie. Czuję się dobrze, będę wykonywał swoje obowiązki podczas izolacji. Uważajmy na siebie i stosujmy się do zasad bezpieczeństwa" - napisał na Twitterze Błaszczak.

Szef MSZ z koronawirusem

19 stycznia o pozytywnym wyniku testu na obecność koronawirusa u ministra spraw zagranicznych Zbigniewa Raua poinformował rzecznik resortu Łukasz Jasina. "Z uwagi na pozytywny wynik testu na SARS-CoV-2 minister SZ Zbigniew Rau odwołał swoje wizyty w Hiszpanii i na Malcie. Minister Rau będzie w najbliższym czasie wypełniał swoje obowiązki w sposób zgodny z procedurami przewidzianymi dla tego typu sytuacji" - pisał na Twitterze Jasina.

W przyszłym tygodniu minister Rau uda się do Waszyngtonu na serię spotkań z przedstawicielami amerykańskiej administracji, w tym z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem - przekazał rzecznik ambasady RP w stolicy USA. 

Na początku stycznia koronawirusa potwierdzono także u prezydenta Andrzeja Dudy. "W związku z przypadkami zachorowań w Kancelarii Prezydenta i w jego otoczeniu Prezydent Andrzej Duda przeprowadził test na obecność COVID-19, który dał pozytywny wynik" - informował wówczas szef prezydenckiego gabinetu Paweł Szrot.

Po zakończeniu izolacji głowy państwa, Szrot przekazał, że powtórna infekcja przebiegała u prezydenta bardzo łagodnie, praktycznie beż żadnych objawów. To - jak podkreślił - potwierdza zasadność szczepień również trzecią dawką przypominającą.

Autor:ft/adso

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości