Polska

Kwiaty, okrzyki "brawo" i owacja na stojąco. Tak PiS dziękowało Kuchcińskiemu

Polska

[object Object]
Owacja i podziękowania dla byłego marszałkatvn24
wideo 2/22

Zrezygnował ze stanowiska marszałka Sejmu dokładnie w swoje 64. urodziny. Gdy w głosowaniu izba postanowiła, że jego następczynią zostaje Elżbieta Witek, posłowie Prawa i Sprawiedliwości zgotowali mu owację na stojąco.

Sejm w piątek po południu wybrał Elżbietę Witek na stanowisko marszałka Sejmu. Jej kandydaturę poparło 245 posłów. ZOBACZ PRZEMÓWIENIE NOWEJ MARSZAŁEK

Wcześniej tego dnia z funkcji zrezygnował dotychczasowy marszałek Marek Kuchciński, który pełnił tę funkcję od 2015 roku.

- Panie marszałku, dziękuję za cztery lata współpracy - powiedział po głosowaniu wicemarszałek i szef klubu PiS Ryszard Terlecki.

Po tych słowach posłowie Prawa i Sprawiedliwości wstali z miejsc. Podczas ponad minutowej owacji na stojąco wykrzykiwali "brawo". Były marszałek ściskał po kolei dłonie gratulujących mu kolegów i koleżanek z partii.

Rezygnacja marszałka

Kuchciński zrezygnował z funkcji po pojawiających się od końca lipca doniesieniach medialnych, dotyczących jego lotów rządowymi maszynami, często z rodziną.

Raport tvn24.pl: Loty marszałka Kuchcińskiego

Podczas czwartkowej konferencji prasowej prezes PiS Jarosław Kaczyński przekonywał, że nie doszło w przypadku Kuchcińskiego do złamania prawa i przypomniał zapowiedź o uregulowaniu sprawy lotów.

Od środy opublikowano wykaz lotów marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego. Szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział także publikację wykazu lotu byłej premier Beaty Szydło.

Autor: akw//rzw / Źródło: tvn24

Raporty:
Pozostałe wiadomości