"Mamy do czynienia z paranoją, z kompletnym idiotą"

Frasyniuk o Macierewiczu: mamy do czynienia z idiotą
tvn24Władysław Frasyniuk krytycznie o pracy Antoniego Macierewicza

- Mamy do czynienia z idiotą, to jest niebezpieczny człowiek - mówił w "Faktach po Faktach" Władysław Frasyniuk, komentując doniesienia Antoniego Macierewicza, jakoby katastrofę pod Smoleńskiem przeżyły trzy osoby. - To, co robi Macierewicz, jest prymitywne i cyniczne - dodał Włodzimierz Czarzasty z SLD. Z kolei Paweł Poncyljusz z PJN ujawnił, że powodem jego odejścia z PiS był brak akceptacji dla teorii, "że Tusk z Putinem zabili Lecha Kaczyńskiego".

Goście "Faktów po Faktach" ostro skomentowali działalność Antoniego Macierewicza z PiS, szefa parlamentarnego zespołu badającego katastrofę smoleńską.

- Mamy do czynienia z paranoją, z kompletnym idiotą, którego tolerujemy i który wprowadza ostry podział i konflikt w polskim społeczeństwie. To jest niebezpieczny człowiek - mówił o Macierewiczu Władysław Frasyniuk, były działacz opozycyjny w czasach PRL.

Jak dodał, "nadawanie jego wypowiedziom charakteru publicznego, powoduje, że coraz więcej osób zastanawia się, w jakiej rzeczywistości funkcjonujemy". Frasyniuk winą za to obarczył państwo.- To trzeba przeciąć - podkreślił.

"Powiedziano mi, że będę skończony"

Do teorii prezentowanych przez Antoniego Macierewicza odniósł się także Paweł Poncyljusz z partii Polska Jest Najważniejsza.

- Jedną z przyczyn mojego odejścia z Prawa i Sprawiedliwości była rozmowa z jednym z dziennikarzy z kręgu Jarosława Kaczyńskiego. Powiedziano mi jasno, że jeśli nie będę wyznawał teorii, że Tusk z Putinem zabili Lecha Kaczyńskiego, to znaczy, że jestem skończony. Że jeśli będę cokolwiek widział w odcieniach, to jestem zdrajcą i w ogóle nie mam szans - ujawnił Poncyljusz. Polityk dodał, że dzisiaj teorie Macierewicza nie robią na nim wrażenia.

Poncyljusz zgodził się także z Leszkiem Millerem, który stwierdził, że Macierewiczowi "potrzebna jest interwencja lekarska". - Popełniono błąd, bo pozwolono Macierewiczowi reprezentować cały Sejm. Teraz wszyscy rwą sobie włosy z głowy - dodał.

"Powiedziano mi, że będę skończony"
"Powiedziano mi, że będę skończony"tvn24

"To jest skandal"

Z krytyczną oceną Macierwicza zgodził się także Włodzimierz Czarzasty z SLD. - To, co robi Macierewicz jest prymitywne, cyniczne, głupie i związane wyłącznie z pracą polityczną. To jest skandal - powiedział Czarzasty.

"To, co robi Macierewicz jest prymitywne"
"To, co robi Macierewicz jest prymitywne"tvn24

Autor: db/tr / Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości