TVN24 | Polska

Szef sanepidu: majówka może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii

TVN24 | Polska

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP
Morawiecki podał harmonogram odmrażania gospodarkiTVN24
wideo 2/21
TVN24Morawiecki podał harmonogram odmrażania gospodarki

W czasie majówki sanepid będzie skrupulatnie kontrolował wszelkie miejsca użyteczności publicznej – zapowiedział pełniący obowiązki główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka. Podkreślił, że długi weekend majowy będzie miał "kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii".

W środę premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim przedstawili plan odmrażania gospodarki na kolejny miesiąc. Zakłada on między innymi, że w maju do funkcjonowania wrócą restauracje, hotele i galerie, a wszyscy uczniowie wrócą do nauki w trybie stacjonarnym.

Czytaj więcej: Premier przedstawił plan luzowania obostrzeń na maj

Szef sanepidu: majówka będzie kluczowa

Pełniący obowiązki główny inspektor sanitarny Krzysztof Saczka w oświadczeniu przesłanym PAP apelował o przestrzeganie obostrzeń. Podkreślił, że nadchodzący długi weekend majowy "może mieć kluczowe znaczenie dla tempa wygaszania epidemii".

"Dziękuję wszystkim, którzy mimo uciążliwości podchodzą do ograniczeń z powagą i zrozumieniem oraz uwzględniają w swoim postępowaniu kontekst etyczny, jakim jest ponoszenie odpowiedzialności za zdrowie swoje, bliskich, a także wszystkich obywateli" – napisał.

Saczka: będą skrupulatne kontrole w czasie majówki

Krzysztof Saczka zapowiedział, że w czasie nadchodzącego weekendu majowego wszelkie miejsca użyteczności publicznej, w tym również punkty prowadzące usługi hotelarskie, będą skrupulatnie kontrolowane przez Państwową Inspekcję Sanitarną wspólnie z policją i innymi służbami.

"Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej w przypadku prowadzenia działalności niezgodnie z przepisami (...) będą podejmować działania zgodnie ze swoimi kompetencjami, a próby omijania zakazów lub ich lekceważenia nie będą akceptowane" – podkreślił szef sanepidu.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: