Magdy szuka specgrupa. Rutkowski pokazał szkic mężczyzny w kapturze

Polska

Aktualizacja:
TVN24/Biuro Detektywistyczne - K. RutkowskiDotychczasowa akcja poszukiwania Magdy nie przyniosła rezultatu

Wysoki mężczyzna w kurtce z kapturem - tak wyglądał mężczyzna, który porwał półroczną Magdę z Sosnowca. Portret pamięciowy sporządził rysownik wskazany przez detektywa Krzysztofa Rutkowskiego, który pomaga rodzinie w odnalezieniu dziecka. Dziewczynki szuka specjalna grupa pracująca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach, śledztwo przejęła katowicka prokuratura okręgowa. Mieszkańcy osiedla, na którym doszło do porwania, są zbulwersowani sprawą.

Szkic sylwetki sprawcy wykonanyprzez rysownika/ Biuro Detektywistyczne - K 

Do uprowadzenia dziewczynki doszło we wtorek w centrum Sosnowca, kiedy matka wyszła z nią na spacer.

Mimo że danych o wyglądzie sprawcy było bardzo mało, stworzono szkic wysokiego mężczyzny w grubej kurtce z kapturem. Tak opisywała sprawcę matka uprowadzonej Madzi. Kobieta - być może w wyniku uderzenia - straciła przytomność, a gdy się ocknęła, dziewczynki nie było w wózku.

Funkcjonariusze zdecydowali się na upublicznienie ogólnego zarysu sprawcy, z pokazaniem jego ubioru, żeby ewentualni świadkowie mogli cokolwiek skojarzyć.

Mieszkańcy wstrząśnięci

Bezskuteczna - przynajmniej dotychczas - okazała się analiza zapisu miejskiego monitoringu. Choć samo miejsce, w którym Magda miała zostać uprowadzona jest poza zasięgiem kamer, policjanci liczyli, że przejrzenie nagrań będzie jakimś punktem zaczepienia. Tak się jednak nie stało. Analiza nagrań monitoringu trwa w nadal.

Mieszkańcy osiedla, z którego uprowadzono dziecko, są wstrząśnięci sprawą. - Zabrać matce dziecko to jak rozbój w biały dzień. Wszyscy jesteśmy zbulwersowani - komentują.

Sąsiedzi są zbulwersowani sprawą porwania MagdyTVN24

Specjalna ekipa szuka Madzi

Najpierw śledztwo ws. zaginięcia dziecka było w Prokuraturze Rejonowej w Sosnowcu, w czwartek przejęła je Prokuratura Okręgowa w Katowicach. Dziś - jak dowiedziała się TVN24 - dziecka będzie szukać specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

W jej skład - jak wyjaśnił Andrzej Gąska z KWP w Katowicach - wchodzą też funkcjonariusze z Sosnowca.

- Wszyscy policjanci są bardzo doświadczeni w postępowaniach kryminalnych, rozwiązywali nawet najtrudniejsze sprawy, są wyspecjalizowani w poszukiwaniu zaginionych - powiedział podinsp. Gąska.

I dodał, że policjanci ze specjalnej grupy dochodzeniowo-śledczej raz jeszcze przeanalizują dowody, zebrane na pierwszym etapie postępowania. - Potem na zasadzie burzy mózgów będą ustalane dalsze kierunki śledztwa, które będą weryfikowane - powiedział Gąska.

Dotychczasowa akcja poszukiwawcza nie przyniosła rezultatu. Mimo że rodzina i policja apelowali, by odzywali się świadkowie, którzy mogliby pomóc w ustaleniu okoliczności zaginięcia dziecka, nikt się nie zgłosił. Do porwania doszło ok. godz. 18 w centrum miasta.

Nagroda za pomoc

Policja za informacje pomocne w odnalezieniu dziewczynki policja wyznaczyła 5 tys. zł nagrody, która została następnie podwojona przez sosnowiecki samorząd. Pojawili się także sponsorzy, którzy deklarują dodatkowe kwoty dla osób, które mogą pomóc w śledztwie.

W poszukiwania Magdy włączył się prywatny detektyw Krzysztof Rutkowski.

Matka dziecka prosi o pomoc. - Apeluję do każdego kto mnie kojarzy, kto mnie widział. Miejcie litość, pomóżcie. To jest taki cios, taki ból i gdyby nie leki, to pewnie opiekowała by się mną służba zdrowia. Ale te działania, które podejmujemy i to, że nie siedzimy w domu bezczynnie, to napędza. Staram się nie myśleć o tym najgorszym - mówi kobieta.

Źródło: tvn24

Źródło zdjęcia głównego: TVN24/Biuro Detektywistyczne - K. Rutkowski