Jechali wężykiem, ścigali się z radiowozem. Za kierownicą pijany 14-latek

Polska

Pijany 14-latek prowadzący bmw staranował zaparkowane samochody Googel Earth
wideo 2/9

Ucieczka przed policjantami skończyła się staranowaniem dwóch samochodów, wjechaniem w reklamę i ogrodzenie posesji. Wreszcie samochód zatrzymał się w rowie. W bmw jechało dwóch pijanych 14-latków. Na jaw wyszło, że chłopcy zabrali auto znajomemu matki, który jest poszukiwany przez sąd za unikanie zapłacenia grzywny.

Jadące "wężykiem" bmw zauważyli w nocy z soboty na niedzielę policjanci patrolujący ulice Łukowa (woj. lubelskie). Za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbowali zatrzymać auto. Samochód jednak gwałtownie przyśpieszył, po czym z dużą prędkością ruszył do ucieczki.

- W trakcie jazdy kierowca bmw zmuszał jadące z przeciwka pojazdy do gwałtownego hamowania i ucieczki z jego toru jazdy. W pewnej chwili pędzące bmw zjechało na pobocze i uderzyło w stojące tam osobowe volvo, inne bmw, a także w tablicę reklamową i ogrodzenie posesji – opisuje przebieg pościgu aspirant sztabowy Marcin Józwik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łukowie.

14-latkowie

Po wjechaniu w zaparkowane na ulicy samochody i ogrodzenie bmw miało uszkodzone zawieszenie i oberwane koło. Mimo to kierowca przejechał jeszcze kilkadziesiąt metrów. Ucieczkę zakończył w przydrożnym rowie, gdzie uderzył w przepust.

- Z auta nagle wybiegło dwóch młodych mężczyzn, kierując się w stronę pobliskiego lasu. Funkcjonariusze po chwili zatrzymali jednego z nich. Okazało się, że był nim 14-letni łukowianin. To on kierował pojazdem. Przyznał policjantom, że zabrał kluczyki znajomemu swojej mamy. W chwili zatrzymania nastolatek miał 1,8 promila alkoholu w organizmie – dodał policjant.

Pasażer uciekł do domu

Pasażerem ściganego bmw był jego kolega, także 14-letni mieszkaniec gminy Łuków. Policjanci znaleźli go już w domu. Okazało się, że chłopak także był pijany - badanie alkomatem wykazało u niego prawie promil alkoholu.

Ponadto policjanci ustalili właściciela bmw. Przy okazji wyszło na jaw, że 46-letni łukowianin jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej. Mężczyzna zalegał z opłaceniem ponad 12 tysięcy złotych grzywny. Policjanci wkrótce przekażą całość materiałów dotyczących dwóch 14-latków do Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Łukowie.

Pościg za bmw skończył się w przydrożnym rowie KPP Łuków

Autor: nina/ks/kwoj / Źródło: TVN24 Białystok

Źródło zdjęcia głównego: KPP Łuków