Uciekał przed policją kradzionym autem. Wpadł do rzeki

TVN24 | Polska

Autor:
asty/kab
Źródło:
TVN24 PAP
"Strażacy zaczepili do auta linę i wydobyli samochód na brzeg"TVN24
wideo 2/2
TVN24"Strażacy zaczepili do auta linę i wydobyli samochód na brzeg"

Kierowca podczas ucieczki przed policją stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do Warty na wysokości Świerkocina w województwie lubuskim. Potem wydostał się z pojazdu i próbował uciekać pieszo. Auto, którym kierował 30-latek, było kradzione.

Uciekający przed policją kierowca mazdy wpadł do rzeki Warty w Świerkocinie (Lubuskie). Mężczyzna wydostał się z auta i próbował uciekać pieszo, ale został zatrzymany. Okazało się, że samochód jest kradziony - poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy. - Zatrzymany to 30-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Mamy już potwierdzenie z Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb, że mazda CX5, którą jechał, została skradziona za naszą zachodnią granicą – powiedział Marcin Maludy.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Strażacy wydobyli samochód z WartyTVN24

Pościg rozpoczął się we wtorek około godziny 20 w miejscowości Przemysław, gdzie patrol ruchu drogowego z Sulęcina próbował zatrzymać do auto kontroli. Ten jednak zignorował sygnały policjantów i rzucił się do ucieczki. Wjechał na remontowany i zamknięty dla ruchu most w pobliskim Świerkocinie, gdzie stracił panowanie na pojazdem, przebił bariery energochłonne i wpadł do Warty.

Wydostał się z tonącego samochodu

Mężczyzna kierujący pojazdem zdołał wydostać się z tonącego samochodu. Próbował jeszcze uciekać pieszo, ale został szybko zatrzymany przez policjantów.

- Na miejsce zostały zadysponowane siły i środki z terenu powiatu gorzowskiego i sulęcińskiego, łącznie osiem zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej. W działaniach brała udział łódź ratownicza, przy pomocy której ratownicy odnaleźli auto pod lustrem wody – powiedział zastępca komendanta miejskiego PSP w Gorzowie Wielkopolskim st. kpt. Jarosław Rojna. – Strażacy zaczepili do auta linę i wydobyli samochód na brzeg – dodał.

Uciekał samochodem przed policją. Auto wpadło do rzekiTVN24

Autor:asty/kab

Źródło: TVN24 PAP