"Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej"

Polska

Katarzyna Lubnauer nową przewodniczącą Nowoczesnejtvn24
wideo 2/13

Wracamy do źródeł, do pewnych korzeni, z których powstała partia - wyjaśniła swoją wizję partii nowa przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. - Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej, partia, która reprezentuje interesy ludzi ciężko pracujących codziennie - podkreśliła.

Katarzyna Lubnauer, dotychczasowa szefowa klubu parlamentarnego partii, zdobyła 149 głosów delegatów, Ryszard Petru - 140.

Nowa przewodnicząca Nowoczesnej podkreśliła, że zależy jej na dalszej pracy Ryszarda Petru dla partii. - Od razu zadeklarowałam chęć rozmowy i tego, byśmy wspólnie poszukali formuły, w której będzie chciał funkcjonować w Nowoczesnej - powiedziała.

- Uważam, że to jest bardzo ważne, by jako twórca partii i człowiek, który wprowadził ją do parlamentu, miał swoje ważne miejsce w niej - dodała.

Nowoczesna "ikoną klasy średniej"

Lubnauer podkreśliła, że "miejsc do pracy jest mnóstwo". - Pamiętajmy o tym, że jesteśmy w sytuacji, w której rządzi nami partia, która regularnie niszczy gospodarkę Polski. W związku z tym specjalista od gospodarki, ekonomista, człowiek, który się na tym zna, na pewno Polsce będzie bardzo potrzebny - stwierdziła. - I chciałabym, żeby Ryszard Petru znalazł to miejsce w Nowoczesnej - zaznaczyła, mówiąc: jestem pewna, że zostanie.

Lubnauer podkreśliła, że kwestia podtrzymania przez Nowoczesną poparcia dla kandydatury Rafała Trzaskowskiego w wyborach prezydenta Warszawy jest natomiast w tej chwili otwarta. - Musimy usiąść do rozmów. Uważam, że w tej chwili wypowiadanie czegokolwiek byłoby pochopne - powiedziała.

Nowa przewodnicząca zarysowała swoją wizję Nowoczesnej. - Wracamy do źródeł, do pewnych korzeni, z których powstała partia - wyjaśniła. - Ma być to partia, która staje się ikoną klasy średniej, partia, która reprezentuje interesy ludzi ciężko pracujących codziennie - stwierdziła.

- Mamy czasy, w których PiS dzień w dzień obraża i zdradza ludzi, którzy reprezentują tę klasę. Mówi, że dobrobyt zależy od tego, co da państwo, a nie od ich pracy. PiS regularnie podważa ich poczucie bezpieczeństwa, niszcząc system prawny, jak również niszcząc sojusze Polski na arenie międzynarodowej - mówiła Lubnauer. - Jest bardzo ważne, aby była partia reprezentująca ich interesy, i taką partią ma być Nowoczesna - podkreśliła.

Kto szefową klubu?

Katarzyna Lubnauer powtórzyła, że chciałaby, aby funkcję szefowej klubu Nowoczesnej przejęła po niej posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Zaznaczyła jednak, że wybór ten musi zostać podjęty demokratycznie przez zarząd partii.

Autor: mm//rzw / Źródło: tvn24

Raporty: