Lubnauer: nie ma zapotrzebowania na podróbkę Nowoczesnej

TVN24

Lubnauer w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" o nowej partii Petrutvn24.pl
wideo 2/5

Dojrzały, dorosły polityk w sytuacji, kiedy przegrywa wybory, powinien współpracować z tym zespołem, który stworzył - komentowała w dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w tvn24.pl szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer. Odniosła się w ten sposób do nowego ugrupowania o nazwie Teraz! założonego przez Ryszarda Petru, byłego przewodniczącego jej partii.

Ugrupowanie Teraz! założyli między innymi byli politycy Nowoczesnej: Ryszard Petru i Joanna Scheuring-Wielgus. - Gospodarka i społeczeństwo - to filary, które będą budowały nasze ugrupowanie. 9 grudnia odbędzie się konwencja założycielska - zapowiedział w sobotę Petru.

"Dlaczego mam mieć ofertę dla Petru?"

Szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer oceniła w internetowej dogrywce "Rozmowy Piaseckiego" w środę w tvn24.pl, że "nie ma zapotrzebowania na podróbkę Nowoczesnej".

Wskazywała na podobieństwa postulatów programowych jej ugrupowania i partii Teraz!.

Lubnauer została zapytana, czy ma ofertę dla Ryszarda Petru dotyczącą ewentualnego dołączenia do Koalicji Obywatelskiej. - Dlaczego ja mam mieć ofertę dla Petru, który zrobił wszystko, żeby uderzać w Koalicję Obywatelską? - odparła na to szefowa Nowoczesnej.

"Powinien współpracować z zespołem, który stworzył"

Podkreśliła, że "w polityce bardzo ważna jest wiarygodność i to, żeby polityka była na poważnie".

- Nie można tego traktować jako zabawę, żeby sobie zapewnić dwa czy trzy miejsca na listach. Trzeba wiedzieć, po co się to robi - wskazywała.

Komentując inicjatywę polityczną Petru, Lubnauer stwierdziła, że "dojrzały, dorosły polityk w sytuacji, kiedy przegrywa wybory, powinien współpracować z tym zespołem, który stworzył".

"Parlament Europejski jest narzędziem, które pozwala walczyć o wartości"

Lubnauer poruszyła też temat przyszłorocznych wyborów do europarlamentu, które odbędą się 26 maja.

Stwierdziła, że "w czasach, w których PiS ogranicza pewne prawa, (…) Parlament Europejski jest narzędziem, które pozwala walczyć o te wartości".

- Dla nas bardzo ważnym celem jest to, żeby tam się znaleźli przedstawiciele Nowoczesnej - podkreśliła.

Jak mówiła, "pojawiają się nazwiska osób, które są zainteresowane" kandydowaniem do PE. Jedną z nich jest szefowa klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Deklarowała wielokrotnie, że jest zainteresowana. Jeżeli tylko będzie chciała, to wyślę ją do europarlamentu - podkreśliła Lubnauer.

Szefowa Nowoczesnej zapewniła, że sama "nie wybiera się do Parlamentu Europejskiego". - Dla mnie najważniejsze są wybory parlamentarne w 2019 roku. One mają szansę zmienić Polskę - oceniła.

Lubnauer o wyborach do europarlamentutvn24.pl

ZOBACZ CAŁĄ DOGRYWKĘ "ROZMOWY PIASECKIEGO" >

Autor: ads//now / Źródło: tvn24.pl